Xitoyning ByteDance kompaniyasi e'lon qildi Goku - video yaratish uchun mo'ljallangan neyron tarmoqlar oilasi. Rivojlanish Gonkong universiteti tadqiqotchilari bilan birgalikda olib borildi.
Goku gorizontal va vertikal formatlarda video ishlab chiqarishni qo'llab-quvvatlaydi va bir nechta rejimlarda ishlaydi: Text to Video, Image to Video va Text to Image. Neyron tarmoq arxitekturasining markazida Rectified flow transformers texnologiyasi joylashgan bo'lib, u tokenlar orasidagi ma'lumotlar oqimini to'g'rilaydi va yanada Real va batafsil tasvirni ta'minlaydi.
Vbench testlarida Goku modeli Text to Video reytingida Pika-1.0, OpenSora V1.2, Kling va Mira yechimlarini ortda qoldirib, 84,85 ball to'pladi. Boshqa testlarda — GenEval va DPG-Bench — neyron tarmoq mos ravishda 0,76 va 83,65 ball to'pladi.
Asosiy versiyaga qo'shimcha ravishda Goku+ 20 soniyagacha bo'lgan reklama videolarini yaratishga qaratilgan model taqdim etiladi. U imo-ishora qiladigan va ramkadagi narsalar, shu jumladan reklama qilingan mahsulotlar bilan o'zaro aloqada bo'lgan realistik odamlarni yaratishga qodir.

The Chinese company ByteDance announced Goku — a family of neural networks designed for creating videos. The development was carried out in collaboration with researchers from the University of Hong Kong.
Goku supports video generation in horizontal and vertical formats and works in several modes: Text to Video, Image to Video, and Text to Image. The neural network architecture is based on Rectified flow transformers technology, which corrects the data flow between tokens, providing a more realistic and detailed image.
In VBench tests, the Goku model scored 84.85 points, beating Pika-1.0, OpenSora V1.2, Kling and Mira in the Text to Video rating. In other tests-GenEval and DPG-Bench-the neural network scored 0.76 and 83.65 points, respectively.
In addition to the basic version, Goku+ is a model focused on creating promotional videos up to 20 seconds long. It is able to generate realistic people who gesture and interact with objects in the frame, including advertised products.