O'zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 30 yanvar kuni kompaniya asoschisi bilan uchrashuv o'tkazdi "Lukoyl" Vagit Alekperov Tomonidan. Muzokaralar davomida tomonlar mamlakatning energetika sohasida qo'shma loyihalarni amalga oshirishni muhokama qildilar.
Masalalarga alohida e'tibor qaratildi istiqbolli uglevodorod konlarini geologik qidirish va o'zlashtirish, infratuzilmani modernizatsiya qilish, shuningdek, neft mahsulotlarini chakana sotish tizimini rivojlantirish.
Bundan tashqari, uchrashuv ishtirokchilari "Lukoyl" ning O'zbekistondagi ishtirokini kengaytirish rejalarini ko'rib chiqdilar, jumladan mutaxassislarni tayyorlash va ishga joylashtirish, shuningdek ijtimoiy ahamiyatga ega dasturlarni amalga oshirish.

Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев 30 января провел встречу с основателем компании «Лукойл» Вагитом Алекперовым. В ходе переговоров стороны обсудили реализацию совместных проектов в энергетическом секторе страны.
Особое внимание уделили вопросам геологоразведки и освоения перспективных месторождений углеводородов, модернизации инфраструктуры, а также развитию системы розничных продаж нефтепродуктов.
Помимо этого, участники встречи рассмотрели планы по расширению присутствия «Лукойла» в Узбекистане, включая подготовку и трудоустройство специалистов, а также реализацию социально значимых программ.