@ Ya_sking12767 laqabli x ijtimoiy tarmoq foydalanuvchisi zaryad olayotganda Samsung Galaxy S25 smartfonining portlashi haqida xabar berdi. U qurilmaning buzilgan dizayni bilan fotosuratlarini joylashtirdi: rasmlarda telefonning jiddiy shikastlangan va qisman eritilgan o'rta ramkasi ko'rsatilgan. Voqea tafsilotlari oshkor etilmagan. Asl zaryadlovchi va kabel ishlatilganmi yoki yo'qmi noma'lum.
Samsung Galaxy smartfonlari zaryadlash jarayonini boshqaradigan dasturiy ta'minot bilan jihozlangan va haddan tashqari issiqlik yoki boshqa anomaliyalar bo'lsa, uni avtomatik ravishda to'xtatishi kerak. Hodisa hozircha alohida holat sifatida qaralmoqda.
Ushbu xabarning fonida yana bir holat haqida ma'lumotlar paydo bo'ldi — Galaxy S23 Ultra smartfonining batareyasi shishib, qurilma korpusining deformatsiyasiga olib keldi. Eslatib o'tamiz, 2022-yilda Samsung smartfonlarida bir necha yillik foydalanishdan keyin akkumulyatorlarning shishishi kamdan-kam holatlari qayd etilgan.
Ilgari Samsung allaqachon batareyalarning yonishi bilan bog'liq muammolarga duch kelgan edi. Eng mashhuri 2016 yilda Galaxy Note 7 ishi bo'lib qolmoqda. Keyin nuqsonli batareyalar haddan tashqari issiqlik va yong'inlarga olib keldi, bu esa ishlab chiqaruvchini ishlab chiqarishni butunlay to'xtatishga va modelni bozordan olib tashlashga majbur qildi.

Пользователь социальной сети X с ником @ya_sking12767 сообщил о взрыве смартфона Samsung Galaxy S25 во время зарядки. Он опубликовал фотографии устройства с разрушенной конструкцией: на снимках видна сильно повреждённая и частично расплавленная средняя рамка телефона. Подробности происшествия не раскрываются. Неизвестно, использовались ли оригинальные зарядное устройство и кабель.
Смартфоны Samsung Galaxy оснащены программным обеспечением, которое контролирует процесс зарядки и должно автоматически прерывать её в случае перегрева или других аномалий. Инцидент пока рассматривается как единичный случай.
На фоне этого сообщения появились данные о другом случае — батарея смартфона Galaxy S23 Ultra раздулась, вызвав деформацию корпуса устройства. Напомним, в 2022 году сообщалось о редких случаях вздутия аккумуляторов у смартфонов Samsung спустя несколько лет эксплуатации.
Ранее компания Samsung уже сталкивалась с проблемами, связанными с возгоранием аккумуляторов. Наиболее известным остаётся случай с Galaxy Note 7 в 2016 году. Тогда дефектные элементы питания приводили к перегреву и пожарам, что вынудило производителя полностью прекратить производство и отозвать модель с рынка.