2025 yil 27 yanvarda O'zbekiston xalqaro aloqalarni mustahkamlash va talabalarni dunyoning yetakchi universitetlari bilan almashishga qaratilgan yangi ta'lim loyihasini taqdim etdi. Ushbu dastur doirasida o'zbekistonlik talabalar Yevropa, AQSh va Osiyo mamlakatlarida ta'lim dasturlari va stajirovkalardan foydalanish imkoniyatiga ega bo'ladilar, shuningdek, O'zbekistonda o'qishni istagan chet elliklar uchun yangi imkoniyatlar yaratiladi.
O'zbekiston ta'lim vaziri Bahodir Nabiyev loyiha mamlakat ta'lim tizimini rivojlantirish va uning xalqaro reytingini oshirishda muhim qadam bo'lishini ta'kidladi. O'zbekistonda tajriba almashish va ta'lim sifatini yaxshilashga imkon beradigan xorijiy universitetlar bilan qo'shma ta'lim loyihalarini ishlab chiqish dasturning muhim qismi bo'ladi.
Shunisi e'tiborga loyiqki, loyiha ta'lim sohasida yangi texnologiyalarni, jumladan, onlayn kurslar va innovatsion ta'lim yondashuvlarini rivojlantirishga yordam beradi. Bu mamlakatning olis hududlarida talabalar uchun imkoniyatlar ochadi, shuningdek, umuman O'zbekiston ta'lim tizimini rivojlantirish uchun yangi istiqbollarni taqdim etadi.

On January 27, 2025, Uzbekistan presented a new educational project aimed at strengthening international relations and exchanging students with leading world universities. Under this program, students from Uzbekistan will be able to access educational programs and internships in Europe, the United States and Asia, as well as create new opportunities for foreigners who want to study in Uzbekistan.
The Minister of Education of Uzbekistan, Bahodir Nabiyev, noted that the project will be an important step in the development of the country's educational system and in raising its international rating. An important part of the program will be the development of joint educational projects with foreign universities, which will allow exchanging experience and improving the quality of education in Uzbekistan.
It is noteworthy that the project will also contribute to the development of new technologies in the field of education, including online courses and innovative approaches to learning. This will open up opportunities for students in remote regions of the country, as well as provide new prospects for the development of the Uzbek education system as a whole.