Raqamli texnologiyalar vaziri Sherzod Shermatov Xitoyga ish safari chog'ida Shenzhenda faoliyat yuritayotgan yirik va iqtisodiy jihatdan barqaror kompaniyalar vakillari bilan uchrashuv o'tkazdi. Muloqot doirasida yangi texnologiyalarni joriy etish va qo'shma tashabbuslarni rivojlantirish sohasida nufuzli tadbirkorlar va korporatsiyalar bilan hamkorlik qilish imkoniyatlari ko'rib chiqildi.
Muzokaralarning asosiy mavzulari qo'shma korxonalar tashkil etish, ishlab chiqarish va servis loyihalarini ishga tushirish, shuningdek, O'zbekiston bozoriga mahsulot va xizmatlar eksportini tashkil etish istiqbollari bo'ldi. Uchrashuv ishtirokchilari yuqori texnologiyali sohalarda o'zaro ta'sir o'tkazish imkoniyatlarini muhokama qildilar va mintaqada qo'llaniladigan eng yaxshi amaliyotlar to'g'risida fikr almashdilar.
Bundan tashqari, Xubey, Xuizhou va Qashgar mahalliy hokimiyati bilan hamkorlik masalalari muhokama qilindi. Bu amalga oshirilayotgan ishlab chiqarish loyihalari va biznesni rivojlantirish uchun yaratilgan sharoitlar haqida edi.
Muzokaralar yakunida UNICON-SOFT va Shenzhen TDS Electronic Technology Co o'rtasida o'zaro anglashuv memorandumi imzolandi., Ltd. Hujjatda yangi elektron texnologiyalarni ishlab chiqish sohasida hamkorlikni rivojlantirish, qo'shma ish o'rinlari yaratish va innovatsion loyihalarni amalga oshirish ko'zda tutilgan.

Minister of Digital Technologies Sherzod Shermatov met with representatives of large and economically stable companies operating in Shenzhen during a working trip to China. Within the framework of the dialogue, opportunities for cooperation with reputable entrepreneurs and corporations in the field of introducing new technologies and developing joint initiatives were considered.
The main topics of the talks were prospects for creating joint ventures, launching production and service projects, as well as organizing the export of products and services to the Uzbek market. The meeting participants discussed the potential for cooperation in high-tech industries and exchanged views on best practices applied in the region.
They also discussed cooperation with local authorities in Hubei, Huizhou and Kashgar. They talked about the ongoing production projects and the conditions created for business development.
Following the talks, a memorandum of understanding was signed between UNICON-SOFT and Shenzhen TDS Electronic Technology Co., Ltd. The document provides for the development of partnership in the development of new electronic technologies, the creation of joint jobs and the implementation of innovative projects.