Samsung yangi Galaxy M36 5G smartfonining tizerini taqdim etdi, u sun'iy intellektga asoslangan xususiyatlarni birlashtirishga qaratilgan. Kompaniya ushbu seriya uchun an'anaviy marketing e'tiborini o'zgartirdi: Agar ilgari Galaxy M markali qurilmalar sig'imli batareyalar tufayli "avtonomiya yirtqich hayvonlari" sifatida targ'ib qilingan bo'lsa, endi asosiy e'tibor aqlli imkoniyatlarga qaratilgan. Modelning yangi shiori — Monster AIcon-bu strategiyani aks ettiradi.
Tizer orqa paneldagi vertikal blokda joylashgan uchta asosiy kamera mavjudligini tasdiqlaydi. Kamera konfiguratsiyasi tafsilotlari hali oshkor etilmagan, ammo smartfon keng burchakli va makromodul bilan to'ldirilgan yuqori aniqlikdagi asosiy sensordan foydalanishi taxmin qilinmoqda. Sizib chiqqan ma'lumotlarga ko'ra, qurilma aqlli tasvirni qayta ishlash funksiyalarini, tortishish parametrlarini avtomatik sozlashni va sun'iy intellektga asoslangan foydalanish stsenariylarini optimallashtirishni olishi mumkin.
Galaxy M36 5G mintaqaga qarab turli nomlar ostida taqdim etiladi. Hindiston bozorida u faqat Flipkart platformasi uchun Galaxy F36 5G sifatida keladi. Janubiy Koreyada model Galaxy Jump 4 nomi bilan chiqariladi. Uskuna va dizayn jihatidan ular bir xil qurilmalar bo'ladi.
Smartfon mavjud 5G echimlari segmentiga qaratilgan. Dastlabki ma'lumotlarga ko'ra, Galaxy M36 5G O'rta darajadagi Exynos seriyali protsessor yoki Snapdragon, taxminan 6000 ma / soat quvvatga ega batareya va 120 Gts yangilanish tezligiga ega AMOLED displey bilan jihozlanadi. Sun'iy intellektning xususiyatlari kamera, ovozli yordamchilar va energiya tejashga qo'shilishi kutilmoqda.
Ishga tushirish sanasi hali rasman nomlanmagan. Sanoat manbalarining ta'kidlashicha, Samsung qurilmani 2025-yil iyun oyi oxirigacha taqdim etishni rejalashtirmoqda, so'ngra Osiyo va yaqin Sharqdagi bir qator mamlakatlarda sotuvlar boshlanadi.
Agar xohlasangiz, men kutilgan xususiyatlarning ilg'or texnik tahlilini yoki qurilmaning barcha tasdiqlangan tafsilotlarini ko'rib chiqishni tayyorlashim mumkin-qaysi formatda kerakligini aniqlang.

Samsung has unveiled a teaser for the new Galaxy M36 5G smartphone, which focuses on integrating AI-based features. The company has changed the traditional marketing focus for this series: if earlier devices under the Galaxy M brand were promoted as "monsters of autonomy" due to capacious batteries, now the main emphasis is on intelligent capabilities. The new slogan of the model — Monster AIcon-reflects this strategy.
The teaser confirms the presence of a triple main camera located in a vertical block on the rear panel. Details of the camera configuration have not yet been revealed, but it is assumed that the smartphone will use the main sensor with high resolution, supplemented with a wide-angle and macro module. Judging by the leaks, the device can get intelligent image processing functions, automatic adjustment of shooting parameters and optimization of AI-based usage scenarios.
The Galaxy M36 5G will be offered under different names depending on the region. In the Indian market, it will appear as the Galaxy F36 5G exclusively for the Flipkart platform. In South Korea, the model will be released under the name Galaxy Jump 4. In terms of hardware and design, they will be identical devices.
The smartphone is focused on the segment of affordable 5G solutions. According to preliminary data, the Galaxy M36 5G will be equipped with a mid-level Exynos or Snapdragon processor, a battery with a capacity of about 6000 mAh and an AMOLED display with a refresh rate of 120 Hz. Artificial intelligence features are expected to be integrated into the camera, voice assistants, and power saving.
The launch date has not yet been officially announced. Industry sources indicate that Samsung plans to introduce the device by the end of June 2025, followed by the launch of sales in a number of countries in Asia and the Middle East.
If you want, I can prepare an extended technical analysis of the expected characteristics or an overview of all the confirmed details of the device — please specify in what format you need.