Malayziyaning raqamli muhandislik va axborot texnologiyalari bo'yicha yetakchi kompaniyasi delegatsiyasi hamkorlik istiqbollarini muhokama qilish uchun ishchi tashrif bilan keldi. Tashrif doirasida muzokaralar bo'lib o'tdi, uning asosiy mavzusi raqamli iqtisodiyot, sun'iy intellekt, it-infratuzilma va qurilish sohalaridagi qo'shma investitsiya loyihalari bo'ldi.
Raqamli texnologiyalarni rivojlantirish vaziri Sherzod Shermatov cocwonder Digital Engineering boshqaruvchi direktori Chjan Ley boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashuv o'tkazdi. Uchrashuvda raqamli transformatsiya, "aqlli shaharlar" uchun yechimlar ishlab chiqish, kiberxavfsizlik, IT-ta'lim va malakali mutaxassislarni tayyorlash masalalari bo'yicha o'zaro hamkorlik yo'nalishlari muhokama qilindi. Ma'lumotlar markazlarini yaratish va rivojlantirish bo'yicha tashabbuslar ko'rib chiqildi.
Tashrif dasturi doirasida Malayziya kompaniyasi vakillari o'zlarining bir qator loyihalarini taqdim etdilar. Muzokaralar it infratuzilmasini rivojlantirish, it xizmatlari eksportini ko'paytirish va investitsiya hamkorligini mustahkamlashga qaratilgan.

A delegation of a leading Malaysian company in the field of digital engineering and information technology arrived on a working visit to discuss the prospects for cooperation. During the visit, negotiations were held, the main topic of which was joint investment projects in the areas of digital economy, artificial intelligence, IT infrastructure and construction.
Minister of Digital Technologies Development Sherzod Shermatov held a meeting with a delegation led by Managing Director of Cocwonder Digital Engineering Zhang Lei. During the meeting, areas of cooperation on digital transformation, development of solutions for smart cities, cybersecurity, IT education and training of qualified specialists were discussed. Initiatives for the creation and development of data centers were considered.
During the visit, representatives of the Malaysian company presented a number of their own projects. The talks focused on developing the IT infrastructure, increasing the export of IT services, and strengthening investment partnerships.