Qurilmalarning rasmiy texnik xususiyatlari hali oshkor etilmagan, biroq bir qator texnik parametrlar nufuzli Panda is Bald insayderining sizib chiqishi bilan mashhur bo'ldi. Uning ma'lumotlariga ko'ra, ikkala qurilma ham eng so'nggi MediaTek Dimensity 9400+ platformasiga asoslangan bo'lib, ularga hozirgi avlodning yetakchi modellari bilan taqqoslanadigan yuqori unumdorlikni ta'minlaydi.
Redmi K80 Ultra 7400 ma / soat batareya va 120 Vt tez zaryadlashni qo'llab-quvvatlaydi. Ushbu ko'rsatkich Android flagmanlari segmentidagi smartfonlar uchun standart qiymatlardan sezilarli darajada oshadi.
Redmi K Padga kelsak, planshet 8,8 dyuymli 3K IPS displeyga ega bo'ladi va 165 Gts yangilanish tezligiga ega. Shuningdek, 65 vattli zaryadlashni qo'llab-quvvatlash kutilmoqda, bu esa qurilmani brendning model qatoridagi eng samarali planshetlardan biriga aylantiradi.
MediaTek Dimensity 9400+, dastlabki ma'lumotlarga ko'ra, energiya samaradorligi va sun'iy intellekt va o'yin bilan bog'liq vazifalarni qayta ishlashga qaratilgan ilg'or arxitekturadan foydalanadi. Platforma 2025 yilda bir nechta yuqori darajadagi qurilmalarda qo'llaniladi.
Panda is Bald insayderi avvalroq Huawei qurilmalarining texnik xususiyatlarini, xususan, Mate 50 ning chiqarilishini va kirin chiplarining yo'qligini aniq bashorat qilgan edi, bu keyinchalik mobil yangiliklar haqida ishonchli ma'lumot manbai sifatida obro'sini mustahkamlab, tasdiqlandi.

Redmi has announced the release of two new flagship devices-the Redmi K80 Ultra smartphone (referred to in some sources as the K80 Extreme Edition) and the Redmi K Pad tablet. Although the exact date of the premiere has not yet been announced, it is expected that the presentation will take place before the end of June.
The official characteristics of the devices have not yet been disclosed, but a number of technical parameters became known thanks to a leak from a reputable insider Panda is Bald. According to him, both devices will be based on the latest MediaTek Dimensity 9400+ platform, which will provide them with high performance, comparable to the leading models of the current generation.
Redmi K80 Ultra will get a battery capacity of 7400 mAh and support for fast charging with a capacity of 120 watts. This indicator significantly exceeds the standard values for smartphones in the segment of Android flagships.
As for the Redmi K Pad, the tablet will feature an 8.8-inch IPS display with 3K resolution and a 165Hz refresh rate. It is also expected to support 65-watt charging, which makes the device one of the most productive tablets in the brand's model line.
MediaTek Dimensity 9400+, according to preliminary data, uses an advanced architecture with a focus on energy efficiency and processing tasks related to artificial intelligence and games. The platform will be used in several high-end devices in 2025.
Insider Panda is Bald previously accurately predicted the characteristics of Huawei devices, in particular, the release of Mate 50 and the absence of Kirin chips, which was later confirmed, strengthening its reputation as a reliable source of information about mobile innovations.