2025 yil 26 iyun kuni Toshkentda u-Enter innovatsion markazi negizida bank va FinTech sanoatiga sun'iy intellektni joriy etishga bag'ishlangan key Tech: AI in Banking and Fintech xalqaro konferensiyasi bo'lib o'tadi. Tadbirning rasmiy axborot hamkori IT Park Uzbekistan-mamlakatning milliy texnologik markazi bo'ladi. Forum O'zbekiston Respublikasi raqamli texnologiyalar vazirligi ko'magida tashkil etilmoqda.
IT Park 2 800 dan ortiq IT-kompaniyalar va 400 dan ortiq texnologik startaplarni birlashtirgan holda O'zbekiston raqamli iqtisodiyotini rivojlantirishda muhim rol o'ynaydi. Konferentsiya bilan hamkorlik FinTech, texnologiya kompaniyalari va startap muhiti vakillari o'rtasidagi hamkorlikni kuchaytirish, shuningdek, AI va raqamli innovatsiyalar bo'yicha xalqaro muloqotni rivojlantirishga qaratilgan.
Tadbir dasturi mintaqaning etakchi kompaniyalari mutaxassislarining chiqishlarini o'z ichiga oladi, jumladan:
Alif, Yandex Cloud, Kapitalbank, TBC Bank, Payme va boshqa moliya-texnologiya sektori o'yinchilari.
Konferentsiya sun'iy intellekt va moliyaviy texnologiyalar chorrahasida tendentsiyalarni muhokama qilish, amaliyot almashish va yangi echimlarni taqdim etish uchun yilning asosiy yo'nalishlaridan biri bo'ladi.

On June 26, 2025 in Tashkent, on the basis of the U-Enter innovation center, an international conference Key Tech: AI in Banking and Fintech will be held, dedicated to the introduction of artificial intelligence in the banking and fintech industry. The official information partner of the event will be IT Park Uzbekistan — the country's national technology hub. The forum is organized with the support of the Ministry of Digital Technologies of the Republic of Uzbekistan.
IT Park plays a key role in the development of the digital economy of Uzbekistan, bringing together more than 2,800 IT companies and over 400 technology startups. The partnership with the conference aims to strengthen interaction between representatives of fintech, technology companies and the startup environment, as well as promote international dialogue in the field of AI and digital innovation.
The event program includes presentations by experts from leading companies in the region, including::
Alif, Yandex Cloud, Kapitalbank, TBC Bank, Payme, and other players in the financial and technology sector.
The conference will become one of the key platforms of the year for discussing trends, sharing practices and presenting new solutions at the intersection of artificial intelligence and financial technologies.