7 iyun kuni O'zbekiston raqamli texnologiyalar vazirligining Kongress-xollida sun'iy intellektning zamonaviy hayotdagi rolini muhokama qilishga bag'ishlangan "Ai Talks" interaktiv tadbiri bo'lib o'tadi. Tashabbus texnologiya haqidagi suhbatni rasmiy ma'ruzalardan tashqariga olib chiqish va ishtirokchilarga sun'iy intellektning amalda qanday ishlashini jonli ko'rish, hayajonli savollar berish va sanoatning yetakchi mutaxassislaridan halol javob olish imkoniyatini berish uchun mo'ljallangan.
AI Talks raqamli texnologiyalarni rivojlantirishga qiziqqan mutaxassislarga ham, keng auditoriyaga ham qaratilgan. Tashkilotchilarning ta'kidlashicha, tadbir formati ochiq suhbat bo'lib, unda asosiy e'tibor sun'iy intellektni qo'llashning haqiqiy misollari, amaliy tajriba va bugungi kunda tez texnologik o'zgarishlar sharoitida jamiyat oldida turgan masalalarga qaratiladi.
Taniqli mutaxassislar, jumladan, American University of Technology rektori doktor Said Irandust, IT Park University bosh direktori Boxodir Ayupov, Epam Uzbekistan rahbari Renata Axtyamova va AUT raqamli texnologiyalar maktabi assistenti-professori doktor Rajan Tripathi o'z fikr va tajribalari bilan o'rtoqlashadilar.
AI Talks nafaqat texnologiyani amalda ko'rish, balki raqamli kelajakni shakllantirishda ishtirok etish uchun mamlakatdagi asosiy saytlardan biri bo'ladi. Tadbirga ro'yxatdan o'tish onlayn, ishtirok etish bepul.

7 июня в Конгресс-холле Министерства цифровых технологий Узбекистана состоится AI Talks — интерактивное мероприятие, посвящённое обсуждению роли искусственного интеллекта в современной жизни. Инициатива призвана вывести разговор о технологиях за рамки формальных лекций и дать участникам возможность вживую увидеть, как ИИ работает на практике, задать волнующие вопросы и получить честные ответы от ведущих экспертов отрасли.
AI Talks ориентирован как на специалистов, так и на широкую аудиторию, интересующуюся развитием цифровых технологий. Организаторы подчёркивают, что формат мероприятия — открытая беседа, где основное внимание будет уделено реальным примерам применения ИИ, практическому опыту и вопросам, которые сегодня стоят перед обществом в условиях стремительной технологической трансформации.
Своими мнениями и опытом поделятся признанные специалисты, включая ректора American University of Technology доктора Саида Ирандуста, генерального директора IT Park University Боходира Аюпова, главу EPAM Uzbekistan Рената Ахтямова и ассистент-профессора школы цифровых технологий AUT доктора Раджана Трипатхи.
AI Talks станет одной из ключевых площадок в стране, где можно не только увидеть технологии в действии, но и принять участие в формировании цифрового будущего. Регистрация на мероприятие доступна онлайн, участие — бесплатное.