AMC Bridge xalqaro kompaniyasi O'zbekistonda bo'lajak it mutaxassislarini tayyorlashga qaratilgan Campus ta'lim dasturini taqdim etdi. Amaliyot talabalarga qaratilgan bo'lib, ularga Real dunyo loyihalarida, jumladan, versiyalarni boshqarish tizimlari bilan ishlash, sprintlarni rejalashtirish, kodni qayta ko'rib chiqish va zamonaviy rivojlanish jarayonining boshqa elementlari bo'yicha amaliy ko'nikmalarga ega bo'lish imkonini beradi.
Dastur mentorni qo'llab-quvvatlash, jamoaviy hamkorlik va ingliz tilida muloqot qobiliyatlarini rivojlantirishni birlashtiradi. Bu yangi ishlab chiquvchilarga xalqaro muhitda ishlashga tayyorgarlik ko'rish va global darajaga chiqish imkoniyatini beradi.
AMC Bridge boshqa mamlakatlarda ham shunga o'xshash loyihalarni amalga oshirgan va endi muvaffaqiyatli modelni O'zbekiston bozorining vazifalari va salohiyatiga moslashtirmoqda. Dasturni O'zbekistonda joriy etishning dastlabki natijalari ishtirokchilarning yuqori darajadagi ishtiroki va yanada kengaytirish istiqbollarini namoyish etadi.

Международная компания AMC Bridge представила в Узбекистане образовательную программу Campus, направленную на подготовку будущих IT-специалистов. Стажировка ориентирована на студентов и позволяет им получить практические навыки в реальных проектах, включая работу с системами контроля версий, планирование спринтов, проведение код-ревью и другие элементы современного процесса разработки.
Программа сочетает в себе менторскую поддержку, командное взаимодействие и развитие коммуникативных навыков на английском языке. Это даёт возможность начинающим разработчикам подготовиться к работе в международной среде и выйти на глобальный уровень.
AMC Bridge уже реализовала аналогичные проекты в других странах и теперь адаптирует успешную модель под задачи и потенциал узбекского рынка. Первые результаты внедрения программы в Узбекистане демонстрируют высокий уровень вовлечённости участников и перспективы дальнейшего масштабирования.