В IT Park Uzbekistan yangi tashabbus — dastur ishtirokchilarining birinchi uchrashuvi bo'lib o'tdi IT Insidermaqsad talabalarni O'zbekiston texnologik ekotizimini rivojlantirishga jalb etish va raqamli transformatsiyaning bo'lajak yetakchilari avlodini shakllantirishdan iborat.
Tadbirda talabalar elchilarining roliga alohida e'tibor qaratildi — IT Insiders, bu akademik hamjamiyat va mamlakatning texnologik sektori o'rtasidagi bog'liqlik bo'ladi.
IT Insiders — ning asosiy vazifalari tengdoshlarni ilhomlantirish, tadbirlarni tashkil etish, tadbirkorlik g'oyalarini ilgari surish va innovatsiyalar va texnologiyalar sohasida yoshlar tashabbuslarining o'sishi uchun sharoit yaratishdir.
Dastur yoshlarga O'zbekistonni rivojlantirish, professional aloqalarni yo'lga qo'yish va raqamli transformatsiyada faol ishtirok etish uchun keng imkoniyatlar ochib beradi.

В IT Park Uzbekistan состоялась первая встреча участников новой инициативы — программы IT Insider, цель которой — привлечь студентов к развитию технологической экосистемы Узбекистана и сформировать поколение будущих лидеров цифровой трансформации.
Особое внимание на мероприятии было уделено роли студенческих амбассадоров — IT Insiders, которые станут связующим звеном между академическим сообществом и технологическим сектором страны.
Основные задачи IT Insiders — вдохновлять сверстников, организовывать мероприятия, продвигать предпринимательские идеи и создавать условия для роста молодежных инициатив в сфере инноваций и технологий.
Программа открывает перед молодёжью широкие возможности для развития, налаживания профессиональных связей и активного участия в цифровой трансформации Узбекистана.