Kiberxavfsizlik bo'yicha jahon yetakchilaridan biri Trend Micro bulutli va mahalliy IT infratuzilmalarini har tomonlama himoya qilish uchun mo'ljallangan AI Security innovatsion yechimini ishga tushirganini e'lon qildi. Yangi mahsulot NVIDIA bilan strategik hamkorlik natijasi bo'lib, NVIDIA Enterprise AI Factory platformasi — sun'iy intellektni korporativ joylashtirish uchun ekotizim bilan birlashtirilgan.
AI Security ma'lumotlar hajmining tez o'sishi va raqamli arxitekturalarning murakkabligini oshirish sharoitida kiberxavfsizlikni ta'minlashga qaratilgan. Yechim chuqur tahlil qilish, mashinani o'rganish va tahdidlarga avtomatlashtirilgan javob berish imkoniyatlarini birlashtiradi. Asosiy e'tibor Real vaqt rejimida hujumlarning oldini olishga, shu jumladan infratuzilmaning muhim elementlariga qaratilgan murakkab va maqsadli kiberhujumlarga qaratilgan.
Tizim anomaliyalarni, shubhali xatti-harakatlarni va ruxsatsiz kirishga urinishlarni erta aniqlash uchun ilg'or sun'iy intellekt algoritmlaridan foydalanadi. NVIDIA Enterprise AI Factory bilan yaqin integratsiya tufayli platforma zamonaviy korporativ bulutlar va ma'lumotlar markazlariga xos bo'lgan yuqori Yuklangan muhitda samarali miqyoslash va ishlashga qodir.
Kompaniyaning ta'kidlashicha, AI Security birinchi avlodda moliyaviy sektor va sog'liqni saqlashdan tortib sanoat korxonalari va davlat muassasalarigacha bo'lgan turli sohalarga mos keladigan moslashuvchan funksiyalarni taklif etadi. Shuningdek, platformani yanada rivojlantirish rejalashtirilgan: kelajakda Trend Micro qo'llab-quvvatlanadigan platformalar, bulutli xizmatlar va ixtisoslashtirilgan echimlar ro'yxatini kengaytirishni rejalashtirmoqda.

Компания Trend Micro, один из мировых лидеров в области кибербезопасности, объявила о запуске инновационного решения AI Security, разработанного для комплексной защиты как облачных, так и локальных IT-инфраструктур. Новый продукт стал результатом стратегического партнёрства с NVIDIA и интегрирован с платформой NVIDIA Enterprise AI Factory — экосистемой для корпоративного развертывания искусственного интеллекта.
AI Security ориентировано на обеспечение кибербезопасности в условиях стремительного роста объёмов данных и увеличения сложности цифровых архитектур. Решение сочетает в себе возможности глубокого анализа, машинного обучения и автоматизированного реагирования на угрозы. Основное внимание уделяется предотвращению атак в режиме реального времени, в том числе сложных и целенаправленных кибератак, направленных на критически важные элементы инфраструктуры.
Система использует продвинутые алгоритмы искусственного интеллекта для раннего выявления аномалий, подозрительного поведения и попыток несанкционированного доступа. Благодаря тесной интеграции с NVIDIA Enterprise AI Factory, платформа способна эффективно масштабироваться и работать в высоконагруженных средах, характерных для современных корпоративных облаков и центров обработки данных.
В компании отметили, что AI Security уже в первом поколении предлагает гибкий функционал, подходящий для широкого спектра отраслей — от финансового сектора и здравоохранения до промышленных предприятий и государственных учреждений. Также запланировано дальнейшее развитие платформы: в будущем Trend Micro планирует расширить перечень поддерживаемых платформ, облачных сервисов и специализированных решений.
Выход AI Security подчёркивает растущую роль интеллектуальных систем в области киберзащиты и отражает стратегию Trend Micro, нацеленную на создание высокотехнологичных и адаптивных решений, способных отвечать на вызовы постоянно эволюционирующего цифрового ландшафта.