Toshkentda Huawei kompaniyasi tomonidan tashkil etilgan texnologik sammit bo'lib o'tdi, unda Wi-Fi 7 texnologiyasining yutuqlari va kelajakdagi rivojlanishiga alohida e'tibor qaratildi. Tadbir sohaning yetakchi ekspertlari, biznes vakillari va yaqin Sharq va Markaziy Osiyo hamkorlarini birlashtirdi.
Sammit davomida ishtirokchilar Wi-Fi 7 ning asosiy imkoniyatlarini, jumladan, uning yuqori o'tkazish qobiliyati, past kechikish va bir vaqtning o'zida ko'plab qurilmalarni ulashni qo'llab-quvvatlash qobiliyatini muhokama qilishdi. Mutaxassislarning ta'kidlashicha, ushbu texnologiyaning keng qo'llanilishi mintaqani raqamli o'zgartirish yo'lida, ayniqsa ta'lim, sog'liqni saqlash, "aqlli" shaharlar va sanoat kabi sohalarda muhim bosqich bo'ladi.
Huawei o'zining Wi-Fi texnologik yechimlarini taqdim etdi va boshqa mamlakatlarda shunga o'xshash loyihalarni amalga oshirish tajribasi bilan o'rtoqlashdi. Kompaniya vakillari innovatsion yechimlarni taqdim etish va texnologik almashinuvni rag'batlantirish orqali mintaqa mamlakatlarida raqamli infratuzilmani rivojlantirishni faol qo'llab-quvvatlashga tayyorligini bildirdi.
Tadbirda sheriklik aloqalarini mustahkamlashga alohida e'tibor qaratildi. Huawei texnologik taraqqiyotni tezlashtirish va barqaror raqamli ekotizimni shakllantirish uchun davlat idoralari, xususiy sektor va ilmiy muassasalar bilan uzoq muddatli hamkorlik qilish majburiyatini yana bir bor tasdiqladi.

В Ташкенте состоялся технологический саммит, организованный компанией Huawei, на котором особое внимание было уделено достижениям и будущему развитию технологии Wi-Fi 7. Мероприятие объединило ведущих экспертов отрасли, представителей бизнеса и партнёров из стран Ближнего Востока и Центральной Азии.
В ходе саммита участники обсудили ключевые возможности Wi-Fi 7, включая его высокую пропускную способность, низкую задержку и способность поддерживать одновременное подключение большого числа устройств. Эксперты подчеркнули, что широкое внедрение этой технологии станет важным этапом на пути к цифровой трансформации региона, особенно в таких сферах, как образование, здравоохранение, «умные» города и промышленность.
Компания Huawei представила свои технологические решения в области Wi-Fi и поделилась опытом реализации подобных проектов в других странах. Представители компании заявили о своей готовности активно поддерживать развитие цифровой инфраструктуры в странах региона, предоставляя инновационные решения и содействуя технологическому обмену.
Особое внимание на мероприятии было уделено укреплению партнёрских связей. Huawei подтвердила свою приверженность долгосрочному сотрудничеству с государственными структурами, частным сектором и научными учреждениями для ускорения технологического прогресса и формирования устойчивой цифровой экосистемы.