16 aprel kuni Hindistonning Pune shahridagi aundh xalqaro o'quv bazasida O'zbekiston va Hindiston qurolli kuchlarining Do'stlik-2025 qo'shma o'quv mashg'ulotlari boshlandi. O'zbekiston mudofaa vazirligining axborot va ommaviy kommunikatsiyalar departamenti xabar berishicha, o'quv mashg'ulotlari 2019 yildan beri o'tkazilib kelinmoqda va ikki mamlakat o'rtasidagi harbiy hamkorlikni rivojlantirish va mustahkamlashga qaratilgan.
Ochilish marosimida O'zbekiston va Hindiston harbiy delegatsiyalari vakillari ishtirok etdi. Tadbir davomida bunday qo'shma mashqlar harbiy sohadagi ikki tomonlama munosabatlarni mustahkamlashga, shuningdek, harbiy xizmatchilarning tayyorgarlik darajasini oshirishga xizmat qilishi ta'kidlandi.
Mashqlar 28 aprelgacha davom etadi va har ikki mamlakat qo'shinlari o'rtasidagi o'zaro munosabatlarni yaxshilashga qaratilgan turli bosqichlarni o'z ichiga oladi.

Joint exercises of the armed forces of Uzbekistan and India "Dustlik-2025" started on April 16 at the international training base "Aundh" in Pune (India). According to the Department of Information and Mass Communications of the Ministry of Defense of Uzbekistan, the exercises have been held since 2019 and are aimed at developing and strengthening military cooperation between the two countries.
The opening ceremony was attended by representatives of the military delegations of Uzbekistan and India. During the event, it was stressed that such joint exercises contribute to strengthening bilateral relations in the military field, as well as improving the level of training of military personnel.
The exercise will last until April 28 and will include various stages aimed at improving interaction between the armies of both countries.