20 mart kuni kompaniya UZINFOCOM rasmiy ravishda qo'shildi Markaziy Osiyo sun'iy intellekt assotsiatsiyasi (AICA). Matbuot xizmati xabar bermoqda UZINFOCOM. Sog'liqni saqlashni raqamlashtirish bo'yicha direktorga rezidentlik sertifikati Ruslan Sultonov Assotsiatsiya raisi tomonidan taqdim etilgan Vladimir Norov, jamoani kirish bilan tabriklash.
Markaziy Osiyoda sun'iy intellektning rivojlanishi
AICA-bu mintaqada sun'iy intellekt texnologiyalarini rivojlantirish va joriy etishga bag'ishlangan professional birlashma. Tashkilot Markaziy Osiyo mamlakatlarining texnologik salohiyatini oshirishga qaratilgan ekspert hamjamiyatlarini tashkil etish, ixtisoslashtirilgan tadbirlar o'tkazish va loyihalarni amalga oshirishga ko'maklashadi.
Uchrashuv davomida tomonlar muhokama qilindi hamkorlikning asosiy yo'nalishlari, ilg'or texnologiyalarni ishlab chiqish va qo'llash bo'yicha tajriba almashildi. Loyihalarga alohida e'tibor qaratildi Sog'liqni saqlash uchun sun'iy intellekt sohasidagi UZINFOCOM, yo'naltirilgan tibbiy xizmatlarning mavjudligi va sifatini oshirish.
Hamkorlik istiqbollari
Uyushma vakillari tashabbuslarni yuqori baholadilar UZINFOCOM raqamlashtirish sohasida va keyingi o'zaro munosabatlarga tayyorligini bildirdi. Hamkorlik doirasida birgalikda ishlash rejalashtirilgan innovatsion echimlar, bu turli sohalarda sun'iy intellektdan foydalanish samaradorligini oshirishi mumkin, jumladan tibbiyot, ta'lim va davlat boshqaruvi.

20 марта компания UZINFOCOM официально присоединилась к Центральноазиатской Ассоциации искусственного интеллекта (AICA). Сообщает пресс-служба UZINFOCOM. Сертификат резидентства директору по цифровизации здравоохранения Руслану Султанову вручил председатель Ассоциации Владимир Норов, поздравив команду с вступлением.
Развитие искусственного интеллекта в Центральной Азии
AICA представляет собой профессиональное объединение, занимающееся развитием и внедрением технологий искусственного интеллекта в регионе. Организация способствует созданию экспертных сообществ, проведению профильных мероприятий и реализации проектов, направленных на повышение технологического потенциала стран Центральной Азии.
Во время встречи стороны обсудили ключевые направления сотрудничества, обменялись опытом по разработке и применению передовых технологий. Особое внимание было уделено проектам UZINFOCOM в сфере искусственного интеллекта для здравоохранения, направленным на повышение доступности и качества медицинских услуг.
Перспективы сотрудничества
Представители Ассоциации высоко оценили инициативы UZINFOCOM в области цифровизации и выразили готовность к дальнейшему взаимодействию. В рамках партнерства планируется совместная работа над инновационными решениями, которые смогут повысить эффективность использования искусственного интеллекта в разных сферах, включая медицину, образование и государственное управление.