Bugun strategik yig'ilish bo'lib o'tdi Amcham Uzbekistan direktorlar kengashi vakillar bilan AQSh elchixonalari. Uchrashuvni qabul qildi Oybek Nosirovich Xalilov, bosh direktor Mosaic Insurance Group va prezident O'zbekistondagi Amerika savdo palatasi.
Muhokamalar davomida e'tibor quyidagilarga qaratildi biznes-iqlimni yaxshilash, investitsiya imkoniyatlarini kengaytirish va AQSh va O'zbekiston o'rtasidagi iqtisodiy munosabatlarni mustahkamlash. Bunday uchrashuvlar mamlakatda mahalliy va xalqaro biznesni rivojlantirishga yordam beradigan siyosatni shakllantirishda muhim rol o'ynaydi.
AQSh elchixonasi hamkorlarimiz va AmCham Kengashi a'zolariga qimmatli g'oyalari va iqtisodiyotni rivojlantirishga sodiqliklari uchun minnatdorchilik bildiramiz!

Сегодня состоялось стратегическое заседание Совета директоров AmCham Uzbekistan с представителями Посольства США. Встречу принял Ойбек Носирович Халилов, генеральный директор Mosaic Insurance Group и президент Американской торговой палаты в Узбекистане.
В ходе обсуждений внимание было сосредоточено на улучшении бизнес-климата, расширении инвестиционных возможностей и укреплении экономических отношений между США и Узбекистаном. Подобные встречи играют важную роль в формировании политик, способствующих развитию как местного, так и международного бизнеса в стране.
Благодарим наших партнеров из Посольства США и членов Совета AmCham за их ценные идеи и приверженность развитию экономики!