Rossiyaning T2 uyali aloqa operatori virtual yordamchilar uchun yangilangan ovoz to'plamini taqdim etish orqali raqamli xizmatlarining imkoniyatlarini kengaytirdi. Endi abonentlar kult filmlarini dublyaj qilish orqali foydalanuvchilarga tanish bo'lgan taniqli aktyorlarning ovozlarini tanlab, yordamchilar bilan o'zaro munosabatlarni shaxsiylashtirishlari mumkin.
To'plamga uchta yangi belgi kiritilgan. Yordamchi Marlon aktyor Vladimir Yereminning ovozi bilan gapiradi, u tomoshabinlarga "Cho'qintirgan ota"filmining rus ovozidagi roli bilan tanilgan. Angie Anjelina Joliga ovoz bergan aktrisa Olga Zubkovaning ovozini oldi. Yordamchi Grin mashhur animatsion franchayzada Shrekning ovozli aktyorligiga egalik qiluvchi Aleksey Kolganning ovozi bilan gapiradi.
Kompaniyaning ta'kidlashicha, yangi ovozlarni qabul qilish nafaqat ko'ngilochar effekt yaratishga, balki ko'proq moslashtirilgan foydalanuvchi tajribasini shakllantirishga qaratilgan. Telekommunikatsiya bozorida tobora kuchayib borayotgan raqobat sharoitida operatorlar mijozlar xizmatlarini yaxshilashga alohida e'tibor qaratmoqdalar.
T2 virtual yordamchilari nafaqat yordam tizimining funktsiyalarini bajaradi, balki abonentlarni himoya qiladi: ular spam-qo'ng'iroqlarni filtrlaydi va firibgar sxemalarni aniqlashga yordam beradi. Yangi ovozlar mobil ilovada va kompaniyaning rasmiy veb-saytida mavjud.
Operator avvalroq bank xizmati uslubidagi reklama loyihasini taqdim etish orqali marketing siyosatida tajriba o'tkazishga tayyorligini namoyish etgan edi, bunda mahsulot qolgan daqiqalar va gigabaytlar uchun foizlarni hisoblashni o'z ichiga oladi. Daromad darajasi yiliga 28% ga o'rnatildi, bu esa professional hamjamiyatda faol muhokamaga sabab bo'ldi.
Ovozli yordamchilar tashabbusi T2-ning shaxsiylashtirish texnologiyalari va mijozlarga xizmat ko'rsatish sohasidagi innovatsion echimlar orqali bozor mavqeini mustahkamlashga intilishini ta'kidlaydi.

Российский оператор мобильной связи T2 расширил возможности своих цифровых сервисов, представив обновлённую коллекцию голосов для виртуальных помощников. Теперь абоненты могут персонализировать взаимодействие с ассистентами, выбрав голоса известных актёров, знакомых пользователям по дубляжу культовых фильмов.
В коллекцию вошли три новых персонажа. Ассистент Марлон говорит голосом актёра Владимира Еремина, известного зрителям по роли в русской озвучке фильма «Крестный отец». Энджи получила голос актрисы Ольги Зубковой, озвучивавшей Анджелину Джоли. Ассистент Грин говорит голосом Алексея Колгана, которому принадлежит озвучка Шрека в популярной анимационной франшизе.
Компания отмечает, что внедрение новых голосов направлено не только на создание развлекательного эффекта, но и на формирование более персонализированного пользовательского опыта. В условиях растущей конкуренции на телекоммуникационном рынке операторы уделяют особое внимание улучшению клиентских сервисов.
Виртуальные ассистенты T2 выполняют не только функции справочной системы, но и обеспечивают защиту абонентов: они фильтруют спам-звонки и помогают выявлять мошеннические схемы. Новые голоса доступны в мобильном приложении и на официальном сайте компании.
Ранее оператор продемонстрировал готовность к экспериментам в маркетинговой политике, представив рекламный проект в стиле банковского сервиса с продуктом, предполагающим начисление процентов на остаток минут и гигабайтов. Ставка доходности была установлена на уровне 28% годовых, что вызвало активное обсуждение в профессиональном сообществе.
Инициатива с голосовыми ассистентами подчеркивает стремление T2 укрепить позиции на рынке за счёт технологий персонализации и инновационных решений в сфере клиентского сервиса.