10 oktyabr kuni Moskvada ikkinchi "brend kuni" konferentsiyasi bo'lib o'tadi, u yana reklama bozorining etakchi mutaxassislari, agentliklar, texnologik kompaniyalar va chakana savdo vakillarini to'playdi. Tadbir shahar markazidagi zamonaviy mehmonxona maydonida bo'lib o'tadi va marketing sanoati uchun kuzning asosiy voqeasi bo'lishini va'da qiladi.
Tashkilotchilarning ta'kidlashicha, reklama bozori yangi transformatsiya tsiklini boshdan kechirmoqda. Byudjetlar, aloqa kanallari va brendlarning auditoriya bilan o'zaro aloqasi mexanizmlari o'zgarmoqda. Texnologik platformalar, e-commerce va ekotizimlar tobora ko'proq ta'sir ko'rsatmoqda, ular nafaqat savdo vositalariga, balki brend aloqalarini qurish uchun to'laqonli platformalarga aylanmoqda.
Konferentsiyaning asosiy mavzusi marketingni yangi avlod iste'molchilarining kutganlariga moslashtirish bo'ladi-alfa va Jenzi, ular brendlar va kompaniyalarga tubdan farq qiladi. Bozor ishtirokchilaridan foydalanilgan vositalarning samaradorligini qayta baholash, standart ko'rsatkichlarni qayta ko'rib chiqish va mijozlar bilan ishonchli munosabatlarning yangi shakllarini izlash talab qilinadi.
Tadbir dasturi oltita mavzuli zalni va 150 dan ortiq eng yaxshi ma'ruzachilarning chiqishlarini o'z ichiga oladi. Reklama byudjetlarini o'zgartirish, brendlar va pudratchilar o'rtasidagi o'zaro munosabatlarning yangi modellari va o'zgaruvchan haqiqat sharoitida sanoat qoidalari muhokama qilinadi. 2026 yilda marketing qanday bo'lishi va qanday vositalar biznes strategiyasida muhim rol o'ynashi haqidagi munozaralar alohida qiziqish uyg'otadi.
Konferentsiya ishtirokchilari brendlar va kompaniyalarga tez o'zgaruvchan bozor sharoitida harakat qilishda yordam beradigan aniq echimlar va holatlarni eshitish imkoniyatiga ega bo'ladilar. Qulay joy, tematik zonalar va zamonaviy infratuzilmaga ega sayt tajriba almashish va yangi biznes imkoniyatlarini izlash uchun qulay sharoit yaratadi.
"Brend kuni 2025" nafaqat munozaralar joyi, balki kelgusi yillar uchun marketing sanoatini rivojlantirish yo'nalishini belgilashi mumkin bo'lgan strategiyalarni ishlab chiqish markazi bo'ladi.

10 октября в Москве состоится вторая по счету конференция «День Бренда», которая вновь соберет ведущих специалистов рекламного рынка, представителей агентств, технологических компаний и ритейла. Мероприятие пройдет на площадке современного отеля в центре города и обещает стать главным событием осени для индустрии маркетинга.
Организаторы подчеркивают, что рынок рекламы переживает новый цикл трансформации. Изменяются бюджеты, каналы коммуникации и сами механизмы взаимодействия брендов с аудиторией. Всё большее влияние оказывают технологические платформы, e-commerce и экосистемы, которые превращаются не только в инструменты сбыта, но и в полноценные площадки для построения бренд-коммуникаций.
Ключевой темой конференции станет адаптация маркетинга к ожиданиям нового поколения потребителей — «Альфа» и «ДженЗи», которые предъявляют принципиально иные требования к брендам и компаниям. От участников рынка требуется переоценка эффективности используемых инструментов, пересмотр стандартных метрик и поиск новых форм доверительных отношений с клиентами.
Программа мероприятия включает шесть тематических залов и выступления более 150 топовых спикеров. Обсуждаться будут вопросы трансформации рекламных бюджетов, новые модели взаимодействия брендов и подрядчиков, а также индустриальные правила в условиях меняющейся реальности. Особый интерес вызовут дискуссии о том, каким станет маркетинг в 2026 году и какие инструменты закрепят за собой ключевую роль в стратегиях бизнеса.
Участники конференции получат возможность услышать конкретные решения и кейсы, которые помогут брендам и компаниям ориентироваться в условиях быстро меняющегося рынка. Площадка с удобной локацией, тематическими зонами и современной инфраструктурой создаст комфортные условия для обмена опытом и поиска новых бизнес-возможностей.
«День Бренда 2025» станет не только местом дискуссий, но и центром выработки стратегий, способных задать направление развитию маркетинговой индустрии на ближайшие годы.