EssilorLuxottica o'tgan yilning shu davriga nisbatan Ray-Ban Meta aqlli ko'zoynaklarini sotishdan tushgan daromadning uch baravar oshganini e'lon qildi. Bu natija kompaniyaning birinchi yarim yillikdagi umumiy daromadining 14,02 milliard yevrogacha o'sishini ta'minlagan asosiy omillardan biri bo'ldi, bu o'tgan yilgi ko'rsatkichdan 7,3 foizga ko'pdir.
Ray-Ban Meta modeli raqamli yechim ishlab chiqaruvchisi bilan ko'p yillik hamkorlik natijasidir. Ushbu ko'zoynaklar kengaytirilgan reallik, sensorli texnologiyalar va sun'iy intellekt elementlarini birlashtirgan yangi avlod taqiladigan qurilmalardir. Essilorluxottica bosh direktori Franchesko Milleri va uning o'rinbosari Pol du Sayianning so'zlariga ko'ra, ko'zoynaklar klassik optikaning to'liq hisoblash platformasiga aylanishini anglatadi.
Assortimentni kengaytirish strategiyasining bir qismi sifatida kompaniya iyun oyida yangi Oakley Meta Performance AI liniyasini taqdim etdi — bu aqlli echimlarni kundalik hayotga integratsiya qilish yo'lidagi yana bir qadam. Shuningdek, Prada brendi ostida aqlli ko'zoynak modelini ishlab chiqarish ustida ish olib borilmoqda.
EssilorLuxottica optika segmentida Ray-Ban, Oakley, Vogue Eyewear va Persol kabi bir qancha yetakchi global brendlarga egalik qiladi. Sentyabr oyida kelgusi o'n yil ichida aqlli ko'zoynaklarning ko'p funktsional avlodlarini rivojlantirishga qaratilgan yangi uzoq muddatli hamkorlik shartnomasi imzolandi.
Ray-Ban Meta sotuvining o'sishi iste'molchilarning taqiladigan texnologiyalarga bo'lgan qiziqishini ko'rsatadi va innovatsiyalar, uslub va raqamli xususiyatlarni birlashtirgan yo'nalish imkoniyatlarini tasdiqlaydi.

Компания EssilorLuxottica объявила о трёхкратном увеличении выручки от продаж умных очков Ray-Ban Meta по сравнению с аналогичным периодом прошлого года. Этот результат стал одним из ключевых факторов, обеспечивших рост совокупной выручки компании за первое полугодие до 14,02 миллиарда евро, что на 7,3% превышает показатели предыдущего года.
Модель Ray-Ban Meta — результат многолетнего партнёрства с разработчиком цифровых решений. Эти очки представляют собой новое поколение носимых устройств, сочетающих в себе элементы дополненной реальности, сенсорных технологий и искусственного интеллекта. По словам генерального директора EssilorLuxottica Франческо Миллери и его заместителя Поля дю Сайяна, очки символизируют трансформацию классической оптики в полноценную вычислительную платформу.
В рамках стратегии расширения ассортимента компания в июне представила новую линейку Oakley Meta Performance AI — очередной шаг в сторону интеграции интеллектуальных решений в повседневную жизнь. Также ведется работа над выпуском модели умных очков под брендом Prada.
EssilorLuxottica владеет несколькими ведущими мировыми брендами в сегменте оптики, включая Ray-Ban, Oakley, Vogue Eyewear и Persol. В сентябре было подписано новое долгосрочное соглашение о сотрудничестве, направленное на разработку мультифункциональных поколений умных очков на протяжении следующего десятилетия.
Рост продаж Ray-Ban Meta свидетельствует о высоком потребительском интересе к носимым технологиям и подтверждает потенциал направления, которое сочетает инновации, стиль и цифровые функции.