Xitoyning OPPO texnologiya kompaniyasi K13 Turbo va K13 Turbo Pro o'yin smartfonlarining yangi avlodining rasmiy taqdimotiga tayyorgarlik ko'rmoqda. Modellarning e'lon qilinishi 21 iyul kuni ichki bozorda bo'lib o'tadi, ammo qurilmalarning asosiy xususiyatlari allaqachon e'lon qilingan, bu sanoat tahlilchilari va mobil texnologiyalar ixlosmandlarining qiziqishini uyg'otdi.
K13 Turbo Pro modeli tarixda birinchi bo'lib havo sovutish tizimiga ega bo'lgan smartfonga aylandi, shuningdek, ipx9 namlik himoyasining eng yuqori darajasini oldi. Ishlab chiqaruvchining rasmiy ma'lumotlariga ko'ra, qurilma eng so'nggi Snapdragon 8S Gen 4 protsessoriga ega bo'lib, AnTuTu sintetik sinovida 2,45 million ball bilan rekord o'rnatdi. Atrof-muhit harorati 30°C bo'lgan sinov sharoitida smartfon Snapdragon 8 Gen 3-ga asoslangan modellardan yuqori bo'lgan resurslarni talab qiladigan ochiq dunyo o'yin muhitida 53,5 kadr / s chastotani doimiy ravishda ta'minladi.
Kompaniya Super Cooling Kit deb nomlangan yangi sovutish tizimiga alohida e'tibor qaratdi. Bu suyuqlik va havo sovutish texnologiyasini birlashtirgan olinadigan modul bo'lib, magnit o'rnatish yordamida qurilmaning orqa paneliga o'rnatiladi. To'plam RGB yoritgichi va Real vaqtda faol sovutishni ta'minlaydigan ko'rinadigan havo kanali bilan jihozlangan. O'tkazilgan stress testlariga ko'ra, smartfon 58°C tashqi haroratda ham barqaror ishlashni saqlab, sovutish tizimining yuqori samaradorligini namoyish etdi.
K13 Turbo seriyasi LTPS matritsasi va 1,5 k piksellar soniga ega 6,8 dyuymli OLED displey bilan jihozlangan.yangilanish tezligi 144 Gts, o'rnatilgan barmoq izlari skaneri qo'llab-quvvatlanadi. Kameralar sifatida ikki tomonlama asosiy (50 va 2 megapikselli) va 16 megapikselli old kamera ko'rsatilgan. Smartfonlar 80 Vt tez zaryadlashni qo'llab-quvvatlaydigan 7000 ma / soat batareya bilan jihozlangan.
Oppo shuningdek, korpusning yuqori darajadagi himoyasi haqida g'amxo'rlik qildi. Modellar plastik korpusga ega va chang, namlik va suv bosimiga chidamliligini tasdiqlovchi IP66, IP68 va IP69 standartlari bo'yicha sertifikatlangan. Qurilmaning og'irligi taxminan 208 grammni tashkil qiladi.
Tarkib Turbo versiyasi uchun uchta rang sxemasini o'z ichiga oladi — qora, binafsha va oq, Pro versiyasi uchun eksklyuziv kumush variant mavjud. Operativ xotira hajmi 16 GB ga, ichki xotira esa 512 GB ga etadi.
K13 Turbo-ning standart versiyasida MediaTek Dimensity 8450 protsessori mavjud bo'lib, u foydalanuvchilarga yanada arzonroq narxda muvozanatli ishlashni afzal ko'radi.

Chinese technology company Oppo is preparing for the official presentation of the new generation of gaming smartphones K13 Turbo and K13 Turbo Pro. The announcement of the models will take place on July 21 in the domestic market, but now the key characteristics of the devices have been published, which aroused interest among industry analysts and mobile technology enthusiasts.
The K13 Turbo Pro model became the first smartphone in the history with an integrated air cooling system, having also received the highest level of moisture protection-IPX9. According to official data from the manufacturer, the device is equipped with the latest Snapdragon 8s Gen 4 processor, which in the AnTuTu synthetic test showed a record result of 2.45 million points. In testing conditions with an ambient temperature of 30°C, the smartphone consistently provided a frequency of 53.5 frames per second in a resource-intensive open-world gaming environment, which exceeds the performance of models based on Snapdragon 8 Gen 3.
The company paid special attention to a new cooling system called Super Cooling Kit. This is a removable module that combines liquid and air cooling technologies, mounted on the back panel of the device using a magnetic mount. The kit is equipped with RGB lighting and a visible air channel that provides active cooling in real time. According to the stress tests, the smartphone maintained stable performance even at an external temperature of 58°C, demonstrating high efficiency of the cooling system.
The K13 Turbo series features a 6.8-inch LTPS-matrix OLED display with a 1.5 K resolution. The refresh rate is 144 Hz, and the built-in fingerprint scanner is supported. The cameras are dual primary (50 and 2 megapixels) and 16-megapixel front-facing cameras. Smartphones are equipped with a 7000 mAh battery with support for fast charging with a power of 80 watts.
Oppo also took care of the high level of protection of the case. The models have a plastic housing and are certified to IP66, IP68 and IP69 standards, which confirms their resistance to dust, moisture and water pressure. The weight of the device is about 208 grams.
The model range includes three color solutions for the Turbo version-black, purple and white, and for the Pro version there is an exclusive silver version. The amount of RAM reaches 16 GB, and the built-in storage — 512 GB.
The standard version of the K13 Turbo features a MediaTek Dimensity 8450 processor, aimed at users who prefer balanced performance at a more affordable price.
The K13 Turbo series reflects Oppo's strategy of taking gaming smartphones to the next level, combining extreme performance, reliability and responsive design. In the face of global competition in the mobile device market, the company relies on innovative engineering solutions aimed at meeting the needs of the gaming and technologically demanding community.