Tashkent International Advertising Festival 2025 tashkilotchilari o'ndan ortiq mamlakatlarning taniqli mutaxassislari va ijodiy sanoat rahbarlarini o'z ichiga olgan hakamlar hay'ati tarkibini taqdim etdilar. Bu yil eng nufuzli reklama va marketing mukofotlari, jumladan Cannes Lions, One Show, D&AD, Clio, Epica Awards, Effie va boshqalar tanlov loyihalariga baho beradi.
Taklif etilganlar orasida Buyuk Britaniya, Gollandiya, Ispaniya, Finlyandiya, Singapur, Polsha, Rossiya, Serbiya, Vengriya, Qozog'iston va boshqa mamlakatlarning etakchi ijodiy direktorlari, strateglari, badiiy direktorlari va marketing bo'yicha maslahatchilari bor. Mutaxassislarni tanlash global tendentsiyalarni va turli reklama bozorlarining mahalliy xususiyatlarini aks ettiruvchi muvozanatli jamoani yaratishga qaratilgan.
TAFNING hakamlar hay'ati!2025 — yilda zamonaviy reklamaning asosiy yo'nalishlarini qamrab oluvchi 35 nominatsiya bo'yicha g'oliblar aniqlanadi-integratsiyalashgan aloqa va raqamli texnologiyalardan tortib ijtimoiy reklama va brendinggacha. Baholash mezonlari nafaqat ijodiy yondashuv va vizual amalga oshirish, balki kampaniyalarning samaradorligi, innovatsionligi, strategik chuqurligi va madaniy ahamiyati bo'ladi.
Tanlov har qanday mamlakatdan agentliklar, ishlab chiqaruvchilar, brendlar, dizaynerlar, raqamli studiyalar va mustaqil ijodkorlar uchun ochiq. Bu yil TAF tashkilotchilari!2025 xalqaro ijodiy muloqotning yangi maydonchasi sifatida Markaziy Osiyo va Toshkent bozorlariga qiziqish ortib borayotganini hisobga olib, rekord miqdordagi arizalar kutilmoqda.
Arizalarni qabul qilish davom etmoqda:
- asosiy bosqich-2 avgustgacha
- yakuniy muddat-2 sentyabr
Siz festivalning rasmiy veb-saytida ariza topshirishingiz, shartlar va hakamlar hay'ati tarkibi bilan tanishishingiz mumkin: taf25.marketing.uz

Организаторы Tashkent International Advertising Festival 2025 представили состав жюри, в который вошли признанные эксперты и лидеры креативной индустрии из более чем десяти стран. В этом году оценку конкурсным проектам дадут обладатели самых престижных наград в области рекламы и маркетинга, включая Cannes Lions, One Show, D&AD, Clio, Epica Awards, Effie и другие.
Среди приглашённых — ведущие креативные директора, стратеги, арт-директоры и маркетинговые консультанты из Великобритании, Нидерландов, Испании, Финляндии, Сингапура, Польши, России, Сербии, Венгрии, Казахстана и других стран. Подбор экспертов ориентирован на создание сбалансированной команды, представляющей как глобальные тренды, так и локальные особенности различных рекламных рынков.
Жюри TAF!2025 предстоит определить победителей в 35 номинациях, охватывающих ключевые направления современной рекламы — от интегрированных коммуникаций и цифровых технологий до социальной рекламы и брендинга. Критериями оценки станут не только креативный подход и визуальная реализация, но и эффективность, инновационность, стратегическая глубина и культурная релевантность кампаний.
Конкурс открыт для агентств, продакшенов, брендов, дизайнеров, digital-студий и независимых креаторов из любой страны. В этом году организаторы TAF!2025 ожидают рекордное количество заявок, учитывая растущий интерес к рынкам Центральной Азии и Ташкенту как новой площадке международного креативного диалога.
Приём заявок продолжается:
- основной этап — до 2 августа
- финальный дедлайн — 2 сентября
Подать заявку, ознакомиться с условиями и составом жюри можно на официальном сайте фестиваля: taf25.marketing.uz