Platforma Telega.in Telegramda mahalliy reklamalarni avtomatlashtirish uchun innovatsion vosita — aqlli tizimni taqdim etdi Telega AI. Yechim o'n millionlab nashrlarni, shu jumladan ikki milliondan ortiq reklama e'lonlarini o'z ichiga olgan ma'lumotlar to'plamida o'qitilgan neyron tarmoq asosida ishlab chiqilgan. Telega AI Telegram kanallarining uslubi, mavzusi, tonalligi, samaradorligi va auditoriyasini tahlil qilib, reklama beruvchilarga bir necha soniya ichida kampaniyalarni boshlashga imkon beradi.
Texnologiya: media planer o'rniga neyron tarmoq
Telega AI-bu media-planer, Kopirayter va tahlilchi funktsiyalarini birlashtirgan aqlli agent. Tizim algoritmlari mahsulot tavsifini yoki unga havolani qayta ishlaydi, kirish ma'lumotlarini yuzlab parametrlarga ajratadi — geografiya va harakatga chaqiruvdan tortib hissiy ranggacha — va keng kanallar bazasiga mos keladi.
Ma'lumotlar bazasida-ko'proq 21 000 tasdiqlangan Telegram kanallari, ularning har biri 1,5 ming post tahlil qilingan. Ko'proq ma'lumotlarga asoslanib 2 million muvaffaqiyatli joylashtirish tizim nafaqat mavzuni, balki oldingi kampaniyalarning samaradorligini ham hisobga olgan holda javob berish ehtimoli yuqori bo'lgan kanallarning shaxsiy katalogini yaratadi.
Bu amalda qanday ishlaydi
Reklama beruvchi mumkin:
- Mahsulotga havolani kiriting-va shunga o'xshash mavzudagi muvaffaqiyatli holatlar bilan yaratilgan tayyor reklama postini oling;
- Qoralamani yuklab oling-va uslub, ohang, format va optimal kanallar bo'yicha tavsiyalar oling;
- Muvofiqlik darajasi va bashorat qilinadigan samaradorlik bo'yicha saralangan shaxsiylashtirilgan kanal namunasini oling.
Telega AI va an'anaviy kataloglar o'rtasidagi farq algoritmik reytingda: platforma kanallarning to'liq ro'yxatini ko'rsatmaydi, faqat mahsulot mazmuni va maqsadli auditoriyasiga mos keladiganlarni ko'rsatadi.
Doimiy o'z-o'zini o'rganish va miqyoslilik
Har bir yangi joylashuv tizimni yaxshilashga yordam beradi: Telega AI neyron tarmog'i Real vaqt rejimida o'rganishni davom ettirmoqda, baholash modellarini takomillashtirmoqda va tavsiyalarning aniqligini oshirmoqda. Bugungi kunda u reklama kampaniyalarini boshlashni ta'minlaydi o'nlab marta tezroqkanallarni qo'lda tanlash va matnlarni yozishdan ko'ra.
Telega AI barcha foydalanuvchilar uchun mavjud bo'ldi Telega.in -u platforma shablonlari va katalogiga birlashtirilgan va kampaniyaning istalgan bosqichida ishlatilishi mumkin.
Bosh direktorning so'zlariga ko'ra Telega.in Vladimir Mosin, Telega AI-ning ishga tushirilishi Telegram reklamalarida yangi davrni boshlab berdi:
"Biz kelajakda tizim reklama kampaniyasining butun tsiklini — rejalashtirishdan tortib samaradorlikni tahlil qilishgacha to'liq yopishini ta'minlashga intilamiz. Bugungi kunda Telega AI qo'lda yondashuv uchun erishib bo'lmaydigan samaradorlik va tezlikni namoyish etmoqda."
Kompaniya kelgusi nashrlarda funksiyalarni kengaytirishni rejalashtirmoqda, shu jumladan kampaniyalarni avtomatik boshqarish va tashqi tahliliy xizmatlar bilan chuqurroq integratsiya.

Платформа Telega.in представила инновационный инструмент для автоматизации нативной рекламы в Telegram — интеллектуальную систему Telega AI. Решение разработано на базе нейросети, обученной на массиве данных, включающем десятки миллионов публикаций, в том числе более двух миллионов рекламных размещений. Telega AI анализирует стиль, тематику, тональность, эффективность и аудиторию телеграм-каналов, позволяя рекламодателям запускать кампании в считаные секунды.
Технология: нейросеть вместо медиапланера
Telega AI представляет собой интеллектуального агента, сочетающего в себе функции медиапланера, копирайтера и аналитика. Алгоритмы системы обрабатывают описание продукта или ссылку на него, разбивают вводную информацию на сотни параметров — от географии и призыва к действию до эмоционального окраса — и сопоставляют с обширной базой каналов.
В базе — более 21 000 проверенных телеграм-каналов, каждый из которых проанализирован по 1,5 тыс. постов. На основе данных о более чем 2 млн успешных размещений система выстраивает персональный каталог каналов с высокой вероятностью отклика, учитывая не только тематику, но и эффективность предыдущих кампаний.
Как это работает на практике
Рекламодатель может:
- Ввести ссылку на продукт — и получить готовый рекламный пост, сгенерированный с учетом успешных кейсов в похожей тематике;
- Загрузить черновик — и получить рекомендации по стилю, тону, формату и оптимальным каналам;
- Получить персонализированную выборку каналов, отсортированную по степени релевантности и предсказуемой эффективности.
Отличие Telega AI от традиционных каталогов — в алгоритмическом ранжировании: платформа показывает не весь список каналов, а только те, которые совпадают с содержанием и целевой аудиторией продукта.
Постоянное самообучение и масштабируемость
Каждое новое размещение помогает улучшать систему: нейросеть Telega AI продолжает обучаться в реальном времени, уточняя модели оценки и повышая точность рекомендаций. Уже сегодня она обеспечивает запуск рекламных кампаний в десятки раз быстрее, чем при ручном подборе каналов и написании текстов.
Telega AI стал доступен всем пользователям Telega.in — он интегрирован в шаблоны и каталог платформы и может быть использован на любом этапе кампании.
По словам генерального директора Telega.in Владимира Мосина, запуск Telega AI открывает новую эру в Telegram-рекламе:
«Мы стремимся к тому, чтобы в будущем система полностью закрывала весь цикл рекламной кампании — от планирования до анализа эффективности. Уже сегодня Telega AI демонстрирует результативность и скорость, недостижимые для ручного подхода».
Компания планирует расширение функционала в будущих релизах, включая автоматическое управление кампаниями и более глубокую интеграцию с внешними аналитическими сервисами.