Asakadagi UzAuto Motors yig'ish zavodida ishlab chiqarish boshlanganidan beri besh millioninchi avtomobil ishlab chiqarildi. Bu haqda avtomobil ishlab chiqaruvchisi matbuot xizmati xabar berdi. Yubiley modeli zavodning ikkinchi yig'ish liniyasida yig'ilgan qizil Chevrolet Onix bo'ldi.
5 million avtomobilga erishish kompaniya tarixidagi yana bir muhim voqea bo'ldi. Oldingi yirik ishlab chiqarish bosqichi — to'rt millioninchi avtomobil ishlab chiqarish — 2022 yilda Chevrolet Tracker konveyerdan chiqib ketganda qayd etilgan.
UzAuto Motors birinchi million avtomobilini 2008 yilda ishlab chiqargan, keyin Chevrolet Lacetti yubiley mashinasiga aylangan. Ikki millioninchi belgiga 2014 yilda erishildi — Gentra modeli ushbu bosqichning ramziga aylandi. 2018 yilda korxona Chevrolet Spark bo'lgan uch millioninchi avtomobil ishlab chiqardi.
Kompaniyaning ichki statistik ma'lumotlariga ko'ra, 2024 yilda UzAuto Motors korxonalarida turli modeldagi 350 mingdan ortiq avtomobil ishlab chiqarilgan. Korxonaning asosiy ishlab chiqarish maydonchalari Andijon viloyatining Asaka shahrida joylashgan. Zavod Chevrolet brendining O'zbekiston va MDH mamlakatlari bozoridagi asosiy pozitsiyalarini qo'llab-quvvatlab, mahalliy montaj va eksport yetkazib berishni amalga oshiradi.

UzAuto Motors ' assembly plant in Asaka has produced the five-millionth vehicle since the start of production. This was reported by the press service of the automaker. The anniversary model was a red Chevrolet Onix, assembled on the second assembly line of the plant.
Reaching the milestone of 5 million vehicles was another milestone in the company's history. The previous major production stage — the production of the four — millionth car-was recorded in 2022, when the Chevrolet Tracker rolled off the assembly line.
The first million cars UzAuto Motors produced by 2008, then the anniversary car was the Chevrolet Lacetti. The two — millionth mark was reached in 2014-the Gentra model became a symbol of this stage. In 2018, the company produced the three millionth car, which became the Chevrolet Spark.
According to the company's internal statistics, more than 350 thousand units of cars of various models were produced at the facilities of UzAuto Motors in 2024. The main production sites of the company are located in the city of Asaka, Andijan region. The plant implements both local assemblies and export deliveries, supporting the key positions of the Chevrolet brand in the market of Uzbekistan and the CIS countries.