Xitoyning BYD kompaniyasi DiLink deb nomlangan yangi o'yin boshqaruvchisini e'lon qildi, u ham avtomobillarda, ham turli xil aqlli qurilmalarda foydalanish uchun mo'ljallangan. Yangilikning narxi 28 dollarni tashkil etadi.
DiLink kontrolleri oltita asosiy platformaga mos keladi: BYD avtomobil tizimi, Android, iOS, Nintendo Switch, Windows va Steam. Qurilma bir marta bosish orqali aqlli ulanish xususiyati tufayli mos keladigan gadjetlarga tezkor ulanishni qo'llab-quvvatlaydi.
Foydalanuvchilar uchun uchta ulanish rejimi mavjud: Bluetooth orqali, 2.4 g simsiz kanal orqali va simli ulanish orqali. Tekshirish moslamasi harakatni aniqroq uzatish uchun Hall sensori, shuningdek, uzoq muddatli foydalanishni hisobga olgan holda ishlab chiqilgan ergonomik korpus bilan jihozlangan.
Vibratsiyali teskari aloqa to'rtta o'rnatilgan dvigatel yordamida amalga oshiriladi, bu esa o'yin davomida qo'shimcha immersiyani ta'minlaydi. Ishlab chiqaruvchining bayonotiga ko'ra, kontroller tugmalarining ishlash muddati 5 million Bosishgacha. Bundan tashqari, tugmachalardan birini Foydalanuvchining shaxsiy xohishiga ko'ra sozlash imkoniyati mavjud.
BYD-ning yangi rivojlanishi avtomobilda va undan tashqarida o'yin-kulgi va boshqaruv xususiyatlarini birlashtirishni istagan auditoriyaga qaratilgan. Qurilma allaqachon bir qator bozorlarda sotuvga chiqarilgan.

The Chinese company BYD announced the release of a new game controller called DiLink, designed for use both in cars and with a wide range of smart devices. The price of the new product is $28.
The DiLink controller is compatible with six major platforms: the BYD car system, Android, iOS, Nintendo Switch, Windows, and Steam. The device supports instant connection to compatible gadgets thanks to the intelligent one-touch pairing function.
There are three connection modes available to users: via Bluetooth, via a 2.4 G wireless channel, and via a wired connection. The controller is equipped with a Hall sensor for more accurate motion transmission, as well as an ergonomic body designed for long-term use.
Vibration feedback is implemented using four built-in motors, which provides additional immersion during the game. According to the manufacturer, the service life of the controller buttons is up to 5 million clicks. In addition, it is possible to customize one of the buttons according to individual user preferences.
The new development BYD is aimed at an audience that wants to combine entertainment and control functions in the car and beyond. The device has already gone on sale in a number of markets.