Yangilikning muhandislik asosi Revuelto-da ishlatiladigan 6,5 litrli V12 atmosfera dvigatelidir. Biroq, yangilangan gibrid tizim tufayli uning umumiy quvvati 1001 ot kuchidan oshadi, bu esa avtomobilni Lamborghini tomonidan ishlab chiqarilgan eng samarali avtomobilga aylantiradi. Batafsil texnik xususiyatlar 2025 yil davomida kutilayotgan rasmiy debyutgacha maxfiy bo'lib qolmoqda.
Model yopiq namoyishda brendning cheklangan mijozlari doirasiga taqdim etildi. Taklif etilganlardan biri uni "hamma narsani o'zgartiradigan mashina" deb ta'riflab, dizaynning radikalligini va tashqi ko'rinishning hissiy ta'sirini ta'kidladi. Uning so'zlariga ko'ra, vizual uslub brend merosining asosiy modellaridan biridan ilhomlangan. Countach-ning allaqachon chiqarilgan cheklangan versiyasi fonida mutaxassislar yangi loyiha Miura yoki Diablo-ga murojaat qilishi mumkin deb taxmin qilishmoqda.
Modelning rasmiy nomi oshkor qilinmaguncha. Avvalroq, ijtimoiy tarmoqlardagi postning sharhlarida Fenomeno nomi haqida eslatmalar paydo bo'ldi, bu esa munozaralar to'lqinini keltirib chiqardi. Portaldagi patent talabnomalari ma'lumotlariga ko'ra carmoses.com, Fenomeno va Armero Temerario va Urus modellarining potentsial nomlari sifatida ro'yxatdan o'tgan. Biroq, kompaniya bu ma'lumotni hali tasdiqlamadi.
Modelni ishlab chiqarish rejalari cheklangan eksklyuzivlikni o'z ichiga oladi. Dastlab 50 tagacha avtomobil chegarasi muhokama qilingan, ammo so'nggi ma'lumotlarga ko'ra, ishlab chiqarish atigi 29 nusxada cheklanadi. Barcha avtomobillar Lamborghini-ning tanlangan mijozlariga moslashtirilgan taklifnoma tizimi orqali tarqatiladi.
Kutilayotgan xususiyatlar orasida ekstremal aerodinamik elementlar, uglerod va charmdan tayyorlangan interyerga brend e'tibor, shuningdek, yangi multimedia tizimi va trekka yo'n altirilgan haydash rejimlarini o'z ichiga olgan yangilangan raqamli interfeys mavjud.
Lamborghini-ning yangi flagmani nafaqat brendning gibrid giperkarlar segmentidagi mavqeini mustahkamlash, balki o'z shartlari bo'yicha elektrlashtirish davriga o'tishni — italyan brendining DNKsi va V12 mexanik xarizmasi saqlanib qolishi bilan ham qayd etish uchun mo'ljallangan.

Lamborghini is completing preparations for the presentation of a new exclusive model, which will be the most powerful in the history of the brand. We are talking about a hybrid supercar created on the basis of Revuelto, with an upgraded power plant and a limited edition of less than 30 copies.
The engineering basis of the novelty is the 6.5-liter naturally aspirated V12 engine used in the Revuelto. However, thanks to the updated hybrid system, its combined output will exceed 1001 hp, making it the most productive car ever produced by Lamborghini. Detailed technical specifications remain classified until the official debut, which is expected during 2025.
The model was presented at a private show to a limited circle of customers of the brand. One of the guests described it as "a car that will change everything", emphasizing the radical design and the emotional impact of the appearance. According to him, the visual style is inspired by one of the key models from the brand's heritage. Against the background of the already released limited version of Countach, experts suggest that the new project may refer to Miura or Diablo.
While the official name of the model is not disclosed. Earlier, in the comments to the post on social networks, there were mentions of the name Fenomeno, which caused a wave of discussions. According to the data of patent applications on the portal carmoses.com, Fenomeno and Armero are registered as potential model names for Temerario and Urus. However, the company has not yet confirmed this information.
Plans for the release of the model assume the utmost exclusivity. Initially, a limit of up to 50 cars was discussed, but according to the latest data, production will be limited to only 29 copies. All cars will be distributed to selected Lamborghini customers via an individual invitation system.
Among the expected features are extreme aerodynamic elements, branded attention to the interior made of carbon fiber and leather, as well as an updated digital interface that includes a new multimedia system and track-oriented driving modes.
The new Lamborghini flagship is designed not only to strengthen the brand's position in the hybrid hypercar segment, but also to record the transition to the era of electrification on its own terms — while preserving the DNA of the Italian brand and the mechanical charisma of the V12.