Xalqaro ijodiy va samaradorlik festivali Tashkent Advertising Festival (TAF!25) yettinchi mavsumda ishtirok etish uchun arizalarni qabul qilishni boshladi. Tashkilotchilar ishtirokchilar uchun imkoniyatlarni kengaytirish, ekspertlar tarkibini kuchaytirish va mahalliy va xalqaro tajribani birlashtirishga e'tibor qaratishlarini e'lon qilishdi. Festival 2025-yilda marketing, aloqa va dizayn sohasidagi ilg'or yechimlarni namoyish etish, shuningdek, professional bilim va amaliyotlarni baham ko'rish uchun maydon bo'ladi.
Bu yilgi tanlov dasturi zamonaviy reklama sanoatining asosiy yo'nalishlarini aks ettiruvchi 35 nominatsiyani o'z ichiga oladi. Ular orasida:
- Marketing & Creative Effectiveness - marketing va ijodiy echimlarning samaradorligini baholash;
- Creativity & Craft (Omnichannel & Integrated) - ko'p kanalli va integratsiyalashgan kommunikatsiyalar yordamida amalga oshirilgan loyihalar;
- Creativity & Craft (One-Channel) - bitta aloqa kanali doirasida yaratilgan ishlar;
- Branding & Design - identifikatsiya va vizual aloqa sohasidagi loyihalar;
- Social & ESG Campaigns - ijtimoiy o'zgarishlar va barqaror amaliyotlarni rivojlantirishga qaratilgan tashabbuslar;
- Digital Campaigns - raqamli marketingning eng yaxshi namunalari;
- Media Campaigns - media rejalashtirish va joylashtirish sohasidagi innovatsion echimlar;
- PR Campaigns - jamoatchilik bilan aloqalar sohasidagi loyihalar;
- Concept - kelajakdagi kampaniyalar uchun original tushunchalar va g'oyalar.
Tashkilotchilar agentliklar, brendlar va mustaqil ijodkorlarni o'zlarining eng yaxshi loyihalarini taqdim etishga va yutuqlarini keng professional auditoriyaga namoyish etishga chaqiradilar. Tafda ishtirok etish!25 xalqaro maydonda o'zini namoyon qilish, ekspert bahosini olish va reklama sohasida etakchilar qatoriga kirish imkoniyati sifatida qaraladi.
Festival 2025 yilda bo'lib o'tadi va an'anaviy ravishda mintaqaning professional hamjamiyati uchun asosiy voqea bo'ladi.

The International Festival of Creativity and Efficiency Tashkent Advertising Festival (TAF!25) has started accepting applications for participation in the seventh season. The organizers announced the expansion of opportunities for participants, the strengthening of the expert team and the emphasis on the integration of local and international experience. The festival in 2025 will become a platform for demonstrating advanced solutions in the field of marketing, communications and design, as well as for exchanging professional knowledge and practices.
This year's competition program includes 35 categories that reflect the key areas of the modern advertising industry. Among them:
- Marketing & Creative Effectiveness - evaluation of the effectiveness of marketing and creative solutions;
- Creativity & Craft (Omnichannel & Integrated) — projects implemented using multi-channel and integrated communications;
- Creativity & Craft (One-Channel) — works created within the same communication channel;
- Branding & Design — projects in the field of identity and visual communication;
- Social & ESG Campaigns - initiatives aimed at social change and the development of sustainable practices;
- Digital Campaigns — best examples of digital marketing;
- Media Campaigns - innovative solutions in the field of media planning and placement;
- PR Campaigns — public relations projects;
- Concept - original concepts and ideas for future campaigns.
The organizers encourage agencies, brands and independent creators to present their best projects and demonstrate their achievements to a wide professional audience. Participation in TAF!25 is seen as an opportunity to make a name for yourself on the international stage, gain expert opinion and become one of the leaders of the advertising industry.
The festival will be held in 2025 and will traditionally be the main event for the professional community of the region.