EVO-T1 14 yadroli va 22 ipli Intel Core Ultra 9-285h protsessoridan foydalanadi. Konfiguratsiya 6 ta yuqori samarali yadro, 8 ta energiya tejaydigan yadro va 2 ta kam quvvatli yadrolarni o'z ichiga oladi. Protsessorning TDP quvvati 90 Vt. O'rnatilgan grafikalar sun'iy intellekt bilan bog'liq hisob-kitoblarni tezlashtirish uchun AI Boost NPU moduli bilan to'ldirilgan Intel Arc 140t tomonidan taqdim etilgan.
Mini-kompyuter 5600 MT/s chastotali 64 GB DDR5 operativ xotira va 1 TB PCIe 4.0 SSD SSD bilan jihozlangan. Tizim ikkita SO-DIMM uyasi orqali 96 Gbaytgacha xotirani kengaytirishni va uchta PCIe 4.0 M. 2 2280 SSD-ni o'rnatishni qo'llab-quvvatlaydi, bu esa jami 12 TB dan ortiq saqlash hajmini ta'minlaydi.
EVO-T1-ning asosiy xususiyatlaridan biri bu deepseek 32b, shu jumladan yirik sun'iy intellekt modellarini mahalliy ravishda ishga tushirish qobiliyatidir. ushbu yechim AI ishlab chiquvchilari, muhandislar va tadqiqotchilar tomonidan katta til modellari va boshqa resurslarni talab qiladigan vazifalar bilan ishlash uchun joylashtirilgan.
Qurilma interfeyslari to'plamiga Thunderbolt 4-ni qo'llab-quvvatlaydigan USB4 porti, tashqi GPU yoki yuqori tezlikda saqlashni ulash uchun OCuLink va 2,5 Gbit/s o'tkazish qobiliyatiga ega ikkita Ethernet porti kiradi.HDMI 2.1 va DisplayPort portlari orqali to'rtta 4K displeyga ulanish qo'llab-quvvatlanadi.

Gmktec has announced the EVO-T1 mini PC based on the Intel Core Ultra 9-285H processor. The device is priced from $834 at the launch of sales in China and will be available on the global market. Sales start is scheduled for July 14.
The EVO-T1 is based on an Intel Core Ultra 9-285H processor with 14 cores and 22 threads. The configuration includes 6 high-performance cores, 8 energy-efficient cores, and 2 low-power cores. The CPU's TDP is 90 watts. Integrated graphics are represented by Intel Arc 140T, supplemented with the AI Boost NPU module to speed up calculations related to artificial intelligence.
The mini PC is equipped with 64 GB of DDR5 RAM with a frequency of 5600 MT / s and a 1 TB PCIe 4.0 SSD solid-state drive. The system supports expansion of memory up to 96 GB via two SO-DIMM slots and installation of up to three PCIe 4.0 M. 2 2280 SSDs, which allows you to achieve a total storage capacity of more than 12 TB.
One of the key features of the EVO-T1 is the ability to run large artificial intelligence models locally, including DeepSeek 32B. This solution is positioned for use by AI developers, engineers, and researchers working with large language models and other resource-intensive tasks.
The device's interface suite includes a USB4 port with Thunderbolt 4 support, OCuLink for connecting an external GPU or high-speed storage, and two 2.5 Gbps Ethernet ports. Up to four 4K displays can be connected via the HDMI 2.1 and DisplayPort ports.
For cooling, a system with two fans is provided, which ensures stable operation even under high load.