Trump Organization tomonidan e'lon qilingan T1 smartfoni, uning narxi 499 dollarni tashkil etadi, AQShda qurilmani yig'ish bo'yicha rasmiy da'volarga qaramay, xitoylik ishlab chiqaruvchi tomonidan ishlab chiqarilishi mumkin. Qurilma Android operatsion tizimida ishlaydi va oltin rangda taqdim etiladi.
Kompaniyaning ta'kidlashicha, smartfon "qo'shma Shtatlarda yaratiladi", ammo mutaxassislarning fikriga ko'ra, qurilma Xitoyning ODM ishlab chiqaruvchilaridan birining quvvatlarida ishlab chiqilgan va yig'iladi. Fransisko Jeronimo, International Data Corp vitse-prezidenti, AQShda smartfonni to'liq ishlab chiqish va yig'ish sanoatning hozirgi tayyorlik darajasida mumkin emasligini ta'kidladi. Uning so'zlariga ko'ra, T1 ni yaratishda, ehtimol, uchinchi tomon brendlari buyurtmasi bo'yicha mahsulotlarni loyihalash va yig'ish bilan shug'ullanadigan xitoylik original uskunalar ishlab chiqaruvchisi ishtirok etadi.
Counterpoint Research tahlilchisi Bleyk Pshesmicki bu taxminni tasdiqladi va AQShda smartfonlar uchun ishlab chiqarish bazasi yo'qligini ta'kidladi. Mutaxassislarning fikriga ko'ra, marketing joylashuviga qaramay, haqiqiy ishlab chiqarish Xitoy ishlab chiqarish zanjirlari bilan bog'liq bo'ladi.
Trump T1, aksariyat zamonaviy smartfonlar singari, komponentlarning global ta'minot zanjiriga bog'liq bo'ladi. Qurilma Samsung, LG va Xitoyning BOE kabi kompaniyalari tomonidan taqdim etilgan 6,8 dyuymli AMOLED displeyga ega bo'ladi. Qurilmaning e'lon qilingan narxida, ehtimol Tayvanda ishlab chiqarilgan MediaTek yoki Qualcomm protsessorlaridan foydalanish mumkin, ularning chiplari Tayvan fabrikalarida ham ishlab chiqariladi. 50 megapikselli kamera uchun yapon Sony etkazib berishda etakchi bo'lgan tasvir sensorlari kerak bo'ladi.
AQShda qurilishning qisman lokalizatsiyasi xorijiy komponentlarga umumiy bog'liqlikni o'zgartirmaydi. Counterpoint Research tadqiqot direktori Jeff Fildxakning so'zlariga ko'ra, AQSh kompaniyalari hali ham chet eldan etkazib berishga tayanishi kerak.

Announced by the Trump Organization, the T1 smartphone, which will cost $499, is highly likely to be produced by a Chinese manufacturer, despite official statements about the assembly of the device in the United States. The device will run on the Android operating system and is presented in gold color.
The company claims that the smartphone will be "created in the United States", however, according to experts, the device was designed and will be assembled at the facilities of one of the Chinese ODM manufacturers. Francisco Jeronimo, vice president of International Data Corp., noted that the full development and assembly of a smartphone in the United States is impossible with the current level of industry readiness. According to him, the Chinese manufacturer of original equipment, which designs and assembles products commissioned by third-party brands, is probably involved in the creation of T1.
Counterpoint Research analyst Blake Przesmicki confirmed this estimate and pointed out that there is no manufacturing base for smartphones in the US. According to experts, despite the marketing positioning, real production will be linked to Chinese production chains.
The Trump T1, like most modern smartphones, will depend on the global supply chain of components. The device will receive a 6.8-inch AMOLED display, which is supplied by companies such as Samsung, LG and the Chinese BOE. At the stated price of the device, it is most likely to use MediaTek processors manufactured in Taiwan, or Qualcomm, whose chips are also produced in Taiwanese factories. For a 50-megapixel camera, you will need image sensors, the leader of which is the Japanese Sony.
Partial localization of the build in the United States will not change the overall dependence on foreign components. According to Jeff Fieldhack, research director at Counterpoint Research, American companies will still have to rely on supplies from abroad.
The Trump Organization did not comment on information about actual production plans and expert estimates.