O'zbekiston IT Park delegatsiyasi AQShda bo'lib o'tgan Customer Contact Week (CCW) 2025 mijozlar xizmati sohasidagi dunyodagi eng yirik konferensiyalardan birida ishtirok etdi. O'zbekiston nomidan IT Park bosh direktorining maslahatchisi Ahmed Abulez, xizmatlar eksportini rivojlantirish bo'limi rahbari Jahongir Kagirov va O'zbekistonning AQShdagi texnik elchisi Asad Otakulov ishtirok etdi.
CCW mijozlar tajribasi, aloqa markazlari faoliyati va xizmat ko'rsatish sohasidagi texnologik innovatsiyalarga bag'ishlangan etakchi xalqaro maydonlardan biridir. Har yili tadbir minglab sanoat yetakchilari, texnologiya kompaniyalari va autsorsing mutaxassislarini birlashtirib, mijozlar bilan aloqa kelajagini muhokama qiladi, zamonaviy yechimlarni namoyish etadi va xalqaro hamkorlikni yo'lga qo'yadi.
Ishtirok etish doirasida IT Park delegatsiyasi sektorning eng yirik kompaniyalari vakillari bilan 80 dan ortiq strategik uchrashuvlar o'tkazdi, jumladan Smile.Cx, Foundever, Call Center Service International, FiN, Hexaware, IntouchCx, PeakOutsourcing va Pentafon. O'zbekiston aloqa markazlari, ilmiy-tadqiqot markazlari, shuningdek, IT-kompaniyalar filiallarini tashkil etish uchun istiqbolli platforma sifatida taqdim etildi. It Park vakillari mamlakatning raqobatbardosh ustunliklarini, shu jumladan rivojlangan infratuzilmani, davlatni qo'llab-quvvatlashni va investitsiyalar uchun qulay sharoitlarni ta'kidladilar.
CCW 2025da ishtirok etish O'zbekistonga texnologiya va autsorsing sohasida yuqori salohiyatga ega davlat sifatida xalqaro maydonda o'z mavqeini mustahkamlashga imkon berdi. Delegatsiya kelajakdagi sheriklik va xalqaro kompaniyalar bilan qo'shma loyihalar uchun asos bo'lishi mumkin bo'lgan bir nechta aniq yo'nalishlarni belgilab berdi.
Tashrif yakunlari bo'yicha IT Park professional aloqalarning keng tarmog'ini shakllantirdi va mamlakatning IT-ekotizimini rivojlantirish uchun asosiy imkoniyatlarni ta'kidladi. Kelgusi oylarda investitsiyalarni jalb etish va O'zbekistonning raqamli sektorini rivojlantirishga qaratilgan yangi tashabbuslarni amalga oshirish bo'yicha qadamlar qo'yiladi. Bunday forumlarda ishtirok etish mamlakatning it-biznes uchun zamonaviy va ishonchli infratuzilmani yaratish va global texnologik bozorda o'z rolini yanada mustahkamlash istagini tasdiqlaydi.

Делегация IT Park Узбекистана приняла участие в одной из крупнейших мировых конференций в области клиентского сервиса — Customer Contact Week (CCW) 2025, прошедшей в США. Узбекистан представляли советник генерального директора IT Park Ахмед Абулез, руководитель отдела развития экспорта услуг Джахонгир Кагиров и технический посол Узбекистана в США Асад Отакулов.
CCW является одной из ведущих международных площадок, посвящённых вопросам клиентского опыта, работе контакт-центров и технологическим инновациям в сфере обслуживания. Ежегодно мероприятие объединяет тысячи лидеров индустрии, технологических компаний и экспертов по аутсорсингу, чтобы обсудить будущее коммуникаций с клиентами, продемонстрировать современные решения и наладить международное сотрудничество.
В рамках участия делегация IT Park провела более 80 стратегических встреч с представителями крупнейших компаний сектора, включая Smile.Cx, Foundever, Call Center Service International, FiN, Hexaware, IntouchCx, PeakOutsourcing и Pentafon. Узбекистан был представлен как перспективная площадка для создания контакт-центров, центров исследований и разработок, а также филиалов IT-компаний. Представители IT Park подчеркнули конкурентные преимущества страны, включая развитую инфраструктуру, поддержку государства и благоприятные условия для инвестиций.
Участие в CCW 2025 позволило Узбекистану укрепить свои позиции на международной арене как государства с высоким потенциалом в области технологий и аутсорсинга. Делегация обозначила несколько конкретных направлений, которые могут стать основой для будущих партнёрств и совместных проектов с международными компаниями.
По итогам визита IT Park сформировал обширную сеть профессиональных контактов и выделил ключевые возможности для развития IT-экосистемы страны. В ближайшие месяцы будут предприняты шаги по реализации новых инициатив, нацеленных на привлечение инвестиций и развитие цифрового сектора Узбекистана. Участие в таких форумах подтверждает стремление страны к созданию современной и надёжной инфраструктуры для ИТ-бизнеса и дальнейшему укреплению своей роли на глобальном технологическом рынке.