HKC dunyodagi birinchi 800 Gts yangilanish tezligiga ega ishlab chiqarish monitorini taqdim etdi, bu esa uni geymerlar va professionallar uchun displey bozorida noyob taklifga aylantirdi. Ishlab chiqaruvchiga ko'ra, biz freymlarni overclock qilish yoki interpolatsiya qilish kabi sun'iy usullar bilan erishilgan qiymat haqida emas, balki panelning haqiqiy yangilanish tezligi haqida gapiramiz.
Model QD-va miniLED texnologiyasidan foydalangan holda yangi avlod paneli bilan jihozlangan. Displeyning markazida Ultra yuqori chastotali a-Si hypersilicon drayveri va HKC FSA va paneli ishlatiladi. Orqa yorug'lik miniled yordamida 1152 ta mahalliy xiralashtirish zonalariga bo'lingan holda amalga oshiriladi. Rangni ko'rsatish qdef kvant nuqtali kadmiysiz plyonka bilan ta'minlanadi. Texnologiyalarning bunday kombinatsiyasi monitorga yuqori yorqinlik va kontrast ko'rsatkichlarini, shuningdek ranglarning yuqori sifatli displeyini namoyish etishga imkon beradi.
Monitor 1200 CD/m2 gacha bo'lgan eng yuqori yorqinlikni, 4000:1 statik kontrastni va 10 bitli rang ko'rinishini taqdim etadi. Rangli Gamut dCi-P3 maydonining 95% ga etadi, bu modelni nafaqat o'yinlar uchun, balki professional ranglarni tuzatish va video ishlab chiqarish bilan bog'liq vazifalar uchun ham mos qiladi.
E'lon qilingan piksellar sonini Full HD, ammo ishlab chiqaruvchining vizual materiallari 21:9 nisbatli Ultra keng paneldan foydalanishni va 24 dyuymli diagonalda 2560 × 1080 pikselli haqiqiy piksellar sonini ko'rsatadi. Bu keng ko'rish burchagi va bir nechta ilovalar yoki ilg'or o'yin interfeyslari bilan ishlash uchun qo'shimcha joy beradi.
Bunday yuqori chastotali monitorni ishga tushirish apparatga jiddiy talablar qo'yadi. Hatto eng samarali zamonaviy grafik kartalar, shu jumladan kutilgan GeForce RTX 6090, zamonaviy o'yinlarda ushbu chastotada barqaror tasvir chiqishini ta'minlashda qiyinchiliklarga duch kelishi mumkin.

HKC has introduced the world's first mass-produced monitor with an 800 Hz refresh rate, making it a unique display offering for gamers and professionals alike. According to the manufacturer, we are talking about the actual refresh rate of the panel, and not about the value achieved by artificial methods such as overclocking or frame interpolation.
The model is equipped with a new generation panel made using QD-VA MiniLED technology. The display is based on an ultra-high-frequency a-Si HyperSilicon driver and an HKC FSA VA panel. Illumination is implemented using MiniLED with a division into 1152 local dimming zones. Color reproduction is provided by a cadmium-free film with QDEF quantum dots. This combination of technologies allows the monitor to demonstrate high levels of brightness and contrast, as well as high-quality color display.
The monitor offers a peak brightness of up to 1200 cd / m2, a static contrast ratio of 4000: 1, and a 10-bit color representation. The color gamut reaches 95% of the DCI-P3 space, which makes the model suitable not only for games, but also for tasks related to professional color correction and video production.
The claimed resolution is Full HD, but the visual materials of the manufacturer indicate the use of an ultra-wide panel with an aspect ratio of 21: 9 and an actual resolution of 2560 × 1080 pixels with a diagonal of 24 inches. This provides a wide viewing angle and additional space for working with multiple applications or advanced game interfaces.
The launch of such a high-frequency monitor places serious demands on the hardware. Even the most productive modern video cards, including the expected GeForce RTX 6090, can have difficulty ensuring stable image output at this frequency in modern games.
HKC has not yet disclosed the cost and timing of the start of sales of the new monitor. It is expected that details about the availability and regional versions of the model will be announced later.