Trump Mobile loyihasi doirasida ishlab chiqilgan Trump T1 brendi ostidagi birinchi smartfon haqida tafsilotlar ma'lum bo'ldi. Qurilma tanish dizayn, asosiy zamonaviy xususiyatlar va brendning o'ziga xos xususiyatlarini izlayotgan foydalanuvchilarga qaratilgan. Yangilik AQShda Trump Mobile mobil aloqa xizmatlarining ishga tushirilishi fonida paydo bo'ldi.
Trump t1 6,78 dyuymli OLED displeyga ega bo'lib, Full HD+ piksellar soniga va 120 Gts yangilanish tezligiga ega. Ekran egri qirralari bo'lmagan tekis matritsada qurilgan va nisbatan nozik ramkalar bilan o'ralgan. Yuqori qismida old kamera uchun teshik mavjud. Smartfon 33 Vt tez zaryadlashni qo'llab-quvvatlaydigan 5000 ma / soat batareya bilan jihozlangan. Zamonaviy tendentsiyalarga qaramay, qurilma simli minigarnituralar uchun 3,5 mm audio chiqishini saqlab qoldi.
Trump T1 apparat platformasi 12 GB tezkor xotira va 256 GB ichki xotirani o'z ichiga oladi, microSD kartalar orqali kengaytirilishi mumkin. Dasturiy ta'minot asosi sifatida Android 15 operatsion tizimi Trump Mobile markali qobiq bilan ishlatiladi, unda brend tarkibiga kirish uchun maxsus dasturlar mavjud.
Asosiy kamera bloki 50 megapikselli asosiy sensorni, shuningdek, 2 megapikselli so'l kamera va chuqurlik sensorini o'z ichiga oladi. Ultra keng burchakli modul mavjud emas, bu qurilmaning asosiy foto va video suratga olish ehtiyojlariga yo'nalishini ta'kidlaydi.
Trump T1 korpusi klassik dizaynga ega bo'lib, metall elementlar va brendning korporativ identifikatori aksanlariga ega. Qurilma standart qora va eksklyuziv "vatanparvarlik ko'k"ni o'z ichiga olgan bir nechta rang variantlarida taqdim etiladi. Qurilmaning og'irligi taxminan 200 gramm, qalinligi 8,9 mm.
Yangilikning taxminiy qiymati 500 dollarni tashkil etadi. Qurilma o'rtacha narx segmentidagi qurilmalarning o'rnini egallashi kerak va AQSh chakana savdo tarmoqlarida Trump Mobile bilan shartnoma takliflari doirasida, shuningdek ochiq sotuvda taqdim etiladi.
Trump Mobile nafaqat qurilmalarni ishlab chiqarishni, balki Trump brendining qadriyatlari va qarashlariga yaqin auditoriya uchun mo'ljallangan "yangi aloqa va kontent ekotizimini" yaratishga qaratilgan mobil aloqa xizmatlarini rivojlantirishni ham rejalashtirmoqda, dedi Erik Tramp. Smartfonlarning birinchi partiyalari 2025-yil oxirigacha sotuvga chiqarilishi kutilmoqda.
Agar kerak bo'lsa, men Trump T1 — ni ushbu narx segmentidagi raqobatchilar bilan taqqoslash tahlilini yoki Trump Mobile markali xizmatlarini ko'rib chiqishni tayyorlashim mumkin-formatni aniqlang.

Details have been revealed about the first smartphone under the Trump brand-the Trump T1 device developed as part of the Trump Mobile project. The device is aimed at users who are looking for a combination of the usual design, basic modern functions and corporate identity of the brand. The new product comes out against the background of the launch of mobile communication services Trump Mobile in the United States.
The Trump T1 received a 6.78-inch OLED display with Full HD+ resolution and a 120 Hz refresh rate. The screen is built on a flat matrix without curved edges and is framed by relatively thin frames. In the upper part, there is a hole for the front camera. The smartphone is equipped with a 5000 mAh battery with support for fast charging with a power of 33 watts. Despite current trends, the device retains a 3.5 mm audio output for wired headphones.
The Trump T1 hardware platform includes 12 GB of RAM and 256 GB of internal storage, expandable via microSD cards. The software is based on the Android 15 operating system with the Trump Mobile proprietary shell, which provides special applications for accessing the brand's content.
The main camera array includes a 50-megapixel main sensor, as well as a 2-megapixel macro camera and depth sensor. There is no ultra-wide-angle module, which emphasizes the device's focus on basic photo and video shooting needs.
The case of the Trump T1 is made in a classic design with metal elements and accents of the brand's corporate identity. The device will be available in several color options, including standard black and exclusive "patriotic blue". The weight of the device will be about 200 grams, thickness — 8.9 mm.
The estimated cost of the new product is stated at $ 500. The device should occupy the niche of devices in the mid-price segment and will be offered in US retail chains as part of contract offers with Trump Mobile, as well as in open sale.
According to Eric Trump, Trump Mobile plans not only to release devices, but also to develop mobile communication services with an eye to creating a "new ecosystem of communication and content" designed for an audience close to the values and views of the Trump brand. It is expected that the first batch of smartphones will go on sale before the end of 2025.
If necessary, I can prepare a comparative analysis of the Trump T1 with competitors in this price segment or an overview of Trump Mobile branded services — please specify the format.