CD Projekt Red ishlab chiqilayotgan The Witcher IV o'yini zamonaviy o'yin pristavkalari xususiyatlarini hisobga olgan holda yaratilganligini va 60 kadr / s barqaror ishlashga erishishga qaratilganligini tasdiqladi. Ishlab chiquvchilarning ta'kidlashicha, avvalgi nashrlarning tajribasi, shu jumladan cyberpunk 2077-ning muammoli ishga tushirilishi yangi loyiha ustida ishlashda sinchkovlik bilan tahlil qilingan va hisobga olingan.
Studiyaning ustuvor yo'nalishlaridan biri hozirgi avlod konsollarida qulay o'yin tajribasini ta'minlash edi. PlayStation 5 va Xbox Series X-ga alohida e'tibor qaratilgan bo'lib, ular uchun jamoa 60 k/s to'liq qo'llab-quvvatlashni amalga oshirishni rejalashtirmoqda.CD Projekt Red vakillari ta'kidlashicha, yangi yondashuv cyberpunk 2077 misolida oldingi konsol egalari duch kelgan texnik muammolarni oldini oladi.
Shu bilan birga, Xbox Series s uchun ishlab chiquvchilar shunga o'xshash natijani kafolatlashga tayyor emaslar. Qurilmaning cheklangan apparat resurslari tufayli ushbu platformada sekundiga barqaror 60 kadrga erishish juda qiyin vazifa bo'lib qolmoqda, dedi ular. Studiyaning ta'kidlashicha, optimallashtirish ishlari davom etmoqda, ammo ushbu pristavkadagi yakuniy ishlash parametrlari hali ham savol ostida qolmoqda.

CD Projekt Red confirmed that The Witcher IV game under development is created taking into account the features of modern video game consoles and is focused on achieving stable performance at 60 frames per second. The developers said that the experience of previous releases, including the problematic launch of Cyberpunk 2077, was carefully analyzed and taken into account in the work on the new project.
One of the studio's priorities was to ensure a comfortable gameplay experience on current-generation consoles. Special emphasis is placed on the PlayStation 5 and Xbox Series X, for which the team plans to implement full support for 60 fps. Representatives of CD Projekt Red emphasize that the new approach will avoid technical problems at the start, which faced the owners of previous consoles in the case of Cyberpunk 2077.
However, for the Xbox Series S, developers are not ready to guarantee a similar result. According to them, achieving a stable 60 frames per second on this platform remains extremely difficult due to the device's limited hardware resources. The studio notes that work on optimization continues, but the final performance parameters on this console are still questionable.