Poco yangi poco F7 smartfonining taqdimot sanasini rasman e'lon qildi-premyerasi 25-iyun kuni Indoneziyada bo'lib o'tadi. Bunga parallel ravishda, Hindistonda qurilmaning reklama kampaniyasi boshlandi, bu modelning bir nechta bozorlarda sinxron ishga tushirilishini ko'rsatishi mumkin. Smartfon brend uchun an'anaviy sxema bo'yicha ishlab chiqilgan va Xitoyda mashhur Redmi Turbo 4 Pro-ning moslashtirilgan versiyasidir.
Poco F7 6,83 dyuymli 1,5 K OLED displeyga ega va Qualcomm Snapdragon 8S Gen 4 bitta chipli tizimiga asoslangan. Asosiy kamera 50 megapikselli sensorni, old kamera esa 20 megapikselli sensorni oldi. Asosiy xususiyatlar orasida yuqori quvvatli batareya va yuqori zaryadlash quvvati mavjud. Hindiston bozori va ehtimol boshqa mamlakatlar uchun model 90 Vt quvvatga ega zaryadlashni qo'llab-quvvatlaydigan 7550 ma / soat batareyaga ega bo'ladi. Shu bilan birga, Indoneziya uchun 6500 ma / soat quvvatga ega batareya varianti ko'rib chiqilmoqda.
Smartfon ip69 chang va namlikdan himoyalanish darajasini, Wi-Fi 7 va Bluetooth 5.4 adapterlarini oldi, bu esa uni segmentdagi raqobatchilardan ajratib turadi. Poco F7 qurilmaning avtonomiyasi, ishlashi va xavfsizligi muhim bo'lgan foydalanuvchilarga qaratilgan. Xotira konfiguratsiyasi va narxi haqida qo'shimcha tafsilotlar rasmiy nashr paytida e'lon qilinadi.

The company Poco has officially announced the date of presentation of the new smartphone Poco F7-the premiere will take place on June 25 in Indonesia. At the same time, an advertising campaign for the device was launched in India, which may indicate the simultaneous launch of the model in several markets. The smartphone is developed according to the traditional brand scheme and is an adapted version of the popular Redmi Turbo 4 Pro in China.
The Poco F7 is equipped with a 6.83-inch OLED display with a resolution of 1.5 K and is based on a single-chip Qualcomm Snapdragon 8s Gen 4 system. The main camera received a 50-megapixel sensor, the front — 20 megapixels. Key features include a high-capacity battery and high charging power. For the Indian market and probably other countries, the model will be equipped with a 7550 mAh battery with 90W charging support. At the same time, a variant with a 6500 mAh battery is being considered for Indonesia.
The smartphone received a degree of IP69 dust and moisture protection, Wi-Fi 7 and Bluetooth 5.4 adapters, which sets it apart from competitors in the segment. Poco F7 is aimed at users who care about the autonomy, performance and security of the device. Additional details about memory configurations and costs will be announced during the official release.