Xitoy Xalq Respublikasiga ish safari doirasida raqamli texnologiyalar vazirligi vakillari mamlakatning eng yirik texnologik va moliyaviy markazlaridan biri bo'lgan Shenchjenda bir qator uchrashuvlar o'tkazdilar. Raqamli texnologiyalar vaziri Sherzod Shermatov Alibaba korporatsiyasining eng yirik bo'linmalari rahbariyati bilan uchrashdi.
Muzokaralar Alibaba Cloud Intelligence vitse-prezidenti va boshqaruvchi direktori Daniel Chjao va elektron tijorat guruhi bosh direktori ishtirokida bo'lib o'tdi Alibaba.com Fan Jing. - Qaniydi? Muloqot davomida raqamli transformatsiya, bulutli texnologiyalar, elektron tijoratni rivojlantirish va ilg'or it yechimlarini joriy etish sohasidagi hamkorlikning ustuvor yo'nalishlari muhokama qilindi.
Raqamli infratuzilmani rivojlantirish, innovatsiyalar bo'yicha tajriba almashish va startaplarni qo'llab-quvvatlash bo'yicha qo'shma tashabbuslar istiqbollariga alohida e'tibor qaratildi. Tomonlar hamkorlikni chuqurlashtirishga va yuqori texnologiyalar sohasida yangi loyihalarni amalga oshirishga tayyor ekanliklarini bildirdilar.

As part of a business trip to the People's Republic of China, representatives of the Ministry of Digital Technologies held a series of meetings in Shenzhen, one of the country's largest technology and financial centers. Minister of Digital Technologies Sherzod Shermatov met with the management of the largest divisions of Alibaba Corporation.
The talks were held with the participation of Daniel Zhao, Vice President and Managing Director of Alibaba Cloud Intelligence, and the CEO of the e-commerce group Alibaba.com Fan Jing. During the dialogue, priority areas of cooperation in the field of digital transformation, cloud technologies, e-commerce development and implementation of advanced IT solutions were discussed.
Special attention was paid to the prospects of joint initiatives for the development of digital infrastructure, exchange of experience in the field of innovation and support for startups. The parties expressed their readiness to deepen cooperation and implement new projects in the field of high technologies.