UzAuto Motors va ipoteka Bank OTP Group 50 million AQSh dollari miqdorida mablag ' ajratish to'g'risida bitim imzoladilar. Mablag'lar ishlab chiqarish quvvatlarini modernizatsiya qilish, zamonaviy texnologiyalar va raqamli echimlarni joriy etish bo'yicha asosiy loyihalarni amalga oshirishga yo'naltiriladi, bu esa kompaniyaga ichki va tashqi bozorlardagi mavqeini mustahkamlashga imkon beradi.
Shartnoma avtomatlashtirish darajasini oshirish, ishlab chiqarish jarayonlarini optimallashtirish va mahsulot turlarini kengaytirish uchun moliyaviy resurslardan foydalanishni nazarda tutadi. Xususan, investitsiyalar UzAuto Motors kompaniyasiga zamonaviy sifat va xavfsizlik standartlariga javob beradigan yangi platformalar va avtomobil modellarini joriy etishni jadallashtirishga imkon beradi.
Ipoteka Bank OTP Group bilan hamkorlik kompaniyaning uzoq muddatli maqsadlarga erishish uchun etakchi moliya institutlari bilan hamkorlikni rivojlantirish bo'yicha strategik yo'nalishini aks ettiradi. UzAuto Motors ma'lumotlariga ko'ra, qo'shimcha investitsiyalarni jalb qilish operatsion samaradorlikni oshirish, ishlab chiqarish hajmini oshirish va iste'molchilar tomonidan ortib borayotgan talabni qondirish dasturlarini qo'llab-quvvatlashga qaratilgan.
Ikkala tomon vakillari ham kelishuvning avtomobilsozlik va umuman mamlakat iqtisodiyotini rivojlantirish uchun muhimligini ta'kidlaydilar. UzAuto Motors keng ko'lamli investitsiya va innovatsion loyihalarni amalga oshirish uchun zarur resurslarni jalb etish maqsadida moliya tashkilotlari bilan hamkorlikni yanada rivojlantirishni rejalashtirmoqda.

UzAuto Motors and Ipoteka Bank OTP Group signed an agreement on the allocation of financing in the amount of 50 million US dollars. The funds will be used to implement key projects to modernize production facilities, introduce modern technologies and digital solutions, which will allow the company to strengthen its position in the domestic and foreign markets.
The agreement provides for the use of financial resources to increase the level of automation, optimize production processes and expand the range of products. In particular, the investment will allow UzAuto Motors to accelerate the introduction of new platforms and car models that meet modern quality and safety standards.
The partnership with Ipoteka Bank OTP Group reflects the company's strategic focus on developing partnerships with leading financial institutions to achieve long-term goals. According to UzAuto Motors, the attraction of additional investments is aimed at supporting programs to improve operational efficiency, increase production volumes and meet the growing demand from consumers.
Representatives of both sides note the importance of the agreement for the development of the automotive industry and the country's economy as a whole. UzAuto Motors plans to further develop cooperation with financial institutions to attract the resources necessary for the implementation of large-scale investment and innovative projects.
It is expected that the implementation of the agreements under the signed agreement will begin in the coming months.