11-oktabr kuni Toshkentda reklama industriyasining eng yirik tadbiri — yettinchi Tashkent Advertising Festival (TAF!25). Bu yil festival xalqaro maqomga ega bo'lib, tajriba almashish, yangi g'oyalar yaratish va reklama va marketing bozorining kelajagini shakllantiradigan asosiy tendentsiyalarni muhokama qilish uchun muhim platforma bo'lishni va'da qilmoqda.
Tashkilotchilarning ta'kidlashicha, ishtirokchilar geografiyasining kengayishi nafaqat O'zbekiston, balki boshqa mamlakatlar agentliklari, brendlari va ommaviy axborot vositalari vakillari o'rtasida professional muloqot uchun yangi imkoniyatlar ochmoqda. TAF!25 reklama sohasi mutaxassislari, tadbirkorlar, marketologlar va ijodkorlarni sanoatning dolzarb muammolari va rivojlanish istiqbollarini muhokama qilish uchun birlashtirishga qaratilgan.
Festival haqida
Ettinchi Toshkent taf reklama festivali!25-O'zbekistonda reklama sohasidagi eng yirik xalqaro tadbir. Har yili festival biznes egalari, bosh direktorlar, marketing va reklama rahbarlari, agentlik mutaxassislari, xalqaro ekspertlar, fikr yetakchilari va reklama olamidagi so'nggi tendentsiyalar, vositalar va texnologiyalardan xabardor bo'lishga intilayotgan har bir kishini bir joyda to'playdi.
TAF!25-bu biznesni rivojlantirish, eng yaxshi holatlardan Ilhom olish va ijodkorlik va professional muloqot muhitida foydali aloqalarni o'rnatish uchun qimmatli bilimlarga ega bo'lish imkoniyatidir.
Festival dasturi bir nechta yirik tadbirlarni o'z ichiga oladi:
TAFNING ijodkorlik va samaradorlik tanlovi!25
Ishtirokchilar o'zlarining reklama va marketing loyihalarini taqdim etadilar. Baholash g'oyaning o'ziga xosligi, amalga oshirish sifati va erishilgan natijalar kabi mezonlarga muvofiq amalga oshiriladi. Finalchilarning ishi sanoat uchun qo'llanma va eng yaxshi amaliyotlarning namunasi bo'ladi.
Xalqaro reklama konferentsiyasi
Forum jahon darajasidagi ma'ruzachilarni — fikr yetakchilari, yirik agentlik rahbarlari, media, raqamli va brending bo'yicha mutaxassislarni birlashtiradi. Konferentsiyada global tendentsiyalar, yangi texnologiyalar, barqarorlik va zamonaviy aloqalarda ijodkorlikning o'rni muhokama qilinadi.
"Yil reklamasi"ko'rgazmasi
Ko'rgazmada o'tgan yili bozorga chiqqan eng yaxshi reklama mahsulotlari va xizmatlari namoyish etiladi. Ekspozitsiya dizayn, raqamli reklama, media va marketing texnologiyalari sohasidagi eng yangi echimlar bilan tanishish imkoniyatini beradi.
ABC Show
Festivalning shou dasturi ijro, media-Art va ijodiy namoyishlar elementlarini birlashtiradi. Bu vizual aloqalarga nostandart yondashuvlarni ilhomlantirish va almashish uchun joy.
G'oliblarni taqdirlash marosimi
Festivalning yakunlanishi eng yaxshi agentliklar, jamoalar va individual ishtirokchilarga reklama sanoatini rivojlantirishga qo'shgan ulkan hissasi va ijodkorlik va samaradorlikning yuqori standartlarini belgilovchi loyihalarni yaratgani uchun mukofotlarni topshirish marosimi bo'ladi.
TAF!25 Toshkentning mintaqadagi reklama va marketing hamjamiyatini jalb qilish markazi maqomini tasdiqlaydi va xalqaro hamkorlik uchun yangi imkoniyatlar yaratadi.

11 октября в Ташкенте состоится крупнейшее событие рекламной индустрии — седьмой Tashkent Advertising Festival (TAF!25). В этом году фестиваль получает статус международного и обещает стать важной платформой для обмена опытом, генерации новых идей и обсуждения ключевых трендов, которые будут формировать будущее рекламного и маркетингового рынка.
Организаторы отмечают, что расширение географии участников открывает новые возможности для профессионального диалога между представителями агентств, брендов и медиа не только Узбекистана, но и других стран. TAF!25 призван объединить профессионалов рекламной отрасли, предпринимателей, маркетологов и креаторов для обсуждения актуальных вызовов и перспектив развития индустрии.
О фестивале
Седьмой Ташкентский фестиваль рекламы TAF!25 — крупнейшее международное событие в сфере рекламы в Узбекистане. Ежегодно фестиваль собирает на одной площадке владельцев бизнеса, CEO, руководителей маркетинга и рекламы, специалистов агентств, международных экспертов, лидеров мнений и всех, кто стремится идти в ногу с последними трендами, инструментами и технологиями в мире рекламы.
TAF!25 — это возможность получить ценные знания для развития бизнеса, вдохновиться лучшими кейсами и наладить полезные связи в атмосфере творчества и профессионального общения.
Программа фестиваля включает несколько масштабных мероприятий:
Конкурс креативности и эффективности TAF!25
Участники представят свои проекты в области рекламы и маркетинга. Оценка будет проводиться по таким критериям, как оригинальность идеи, качество реализации и достигнутые результаты. Работы финалистов станут ориентиром для индустрии и примером лучших практик.
Международная рекламная конференция
Форум объединит спикеров мирового уровня — лидеров мнений, руководителей крупных агентств, специалистов по медиа, цифровым технологиям и брендингу. На конференции будут обсуждаться глобальные тренды, новые технологии, устойчивое развитие и роль креатива в современных коммуникациях.
Выставка «Реклама года»
На выставке будут представлены лучшие рекламные продукты и услуги, появившиеся на рынке за последний год. Экспозиция даст возможность познакомиться с новейшими решениями в области дизайна, digital-рекламы, медиа и маркетинговых технологий.
ABC Show
Шоу-программа фестиваля объединит элементы перформанса, медиа-арта и креативных демонстраций. Это пространство для вдохновения и обмена нестандартными подходами к визуальным коммуникациям.
Церемония награждения победителей
Завершением фестиваля станет церемония вручения наград лучшим агентствам, командам и индивидуальным участникам за выдающийся вклад в развитие рекламной отрасли и создание проектов, задающих высокие стандарты креатива и эффективности.
TAF!25 подтвердит статус Ташкента как центра притяжения рекламного и маркетингового сообщества региона и создаст новые возможности для международного сотрудничества.