Ilgari Dakar uchun ralli avtomobillarini yaratish uchun asos bo'lib xizmat qilgan Pajero Mini uzoq vaqtdan beri kompaniya tomonidan assortimentga qaytish uchun nomzod sifatida ko'rilgan. Ilgari loyiha bo'yicha ishlar bir necha bor to'xtatilgan, oxirgi marta 2022 yilning bahorida.
Pajero Mini-ni qayta tiklash tashabbusi Delica Mini-ning tijorat muvaffaqiyatidan so'ng yangi turtki oldi. Ushbu Kay-kar brendning kichik avtomobillar qatorida yetakchi o'rinni egallab, Yaponiyadagi Mitsubishi Kay-karlariga bo'lgan talabning taxminan 70 foizini ta'minladi. Shu bilan birga, Delica Mini katta Delica-ga xos bo'lgan to'liq to'liq g'ildirakli haydovchining yo'qligi bilan ajralib turadi, bu uning mashhurligining o'sishiga to'sqinlik qilmadi.
Yangi Pajero Mini haqida texnik tafsilotlar hali oshkor etilmagan. Avtomobil modelning an'analariga mos keladigan qisqartirilgan taglik va ramka tuzilishini saqlab qolishi kutilmoqda. Mitsubishi Outlander-dan ixcham formatga moslashtirilgan gibrid texnologiya mumkin bo'lgan elektr stantsiyasi sifatida ko'rib chiqiladi, ammo bu masala bo'yicha yakuniy qaror hali qabul qilinmagan.

Mitsubishi has started developing a new generation of compact SUV Pajero Mini. According to the Japanese publication Best Car Web, the project is at an initial stage, but the probability of a production version has increased significantly.
Pajero Mini, which in the past served as the basis for creating rally cars for Dakar, has long been considered by the company as a candidate for a return to the model range. Earlier, work on the project was repeatedly stopped, most recently in the spring of 2022.
The initiative to revive the Pajero Mini received a new impetus after the commercial success of the Delica Mini model. This key car has taken a leading position in the brand's subcompact line, accounting for about 70% of the demand for Mitsubishi key cars in Japan. At the same time, the Delica Mini is distinguished by the lack of a full-fledged all-wheel drive, characteristic of the older Delica, which did not prevent its popularity from growing.
Technical details about the new Pajero Mini have not yet been revealed. It is expected that the car will retain a shortened base and frame design that corresponds to the traditions of the model. A hybrid technology from Mitsubishi Outlander with adaptation to a compact format is considered as a possible powerplant, but a final decision on this issue has not yet been made.