Meta kompaniyasining Osiyo-tinch okeani davlat siyosati bo'yicha vitse-prezidenti Saymon Milner boshchiligidagi delegatsiya IT parkga tashrif buyurdi. Tashrif doirasida kompaniya vakillari Park faoliyati, uning ekotizimi, investorlar uchun yaratilgan istiqbolli loyihalar va sharoitlar bilan tanishdilar.
Mehmonlarga uzsoc markazining axborot xavfsizligi, ijtimoiy tarmoqlar monitoringi va boshqa sohalardagi faoliyati haqida batafsil ma'lumot berildi. Shuningdek, delegatsiya UZINFOCOM markaziga tashrif buyurdi, u yerda raqamli infratuzilma imkoniyatlari, ma'lumotlar markazlari faoliyati va xizmat ko'rsatish uchun qo'llaniladigan zamonaviy texnologik yechimlar namoyish etildi.
Tashrifning asosiy qismi raqamli texnologiyalar vaziri Sherzod Shermatov bilan uchrashuvga bag'ishlandi. Muzokaralarda ikki tomonlama hamkorlik istiqbollari, kontent siyosati masalalari, yoshlar salohiyatini rivojlantirish, sun'iy intellektdan foydalanish, raqamli iqtisodiyotni mustahkamlash va ijtimoiy tarmoqlarda xavfsizlikni ta'minlash masalalari muhokama qilindi.
Uchrashuv yakunlari bo'yicha strategik sheriklik asoslarini shakllantirish va Meta va ixtisoslashtirilgan vazirlik o'rtasida ochiq hamkorlikni rivojlantirish bo'yicha o'tkazilgan muloqotning ahamiyati qayd etildi.

A delegation led by Simon Milner, Vice President for Public Policy in the Asia-Pacific Region at Meta, visited the IT Park. During the visit, the company's representatives got acquainted with the park's activities, its ecosystem, promising projects and conditions created for investors.
The guests were provided with detailed information about the work of the UzSoc center in the field of information security, monitoring of social networks and other areas. The delegation also visited the UZINFOCOM center, where they demonstrated the capabilities of digital infrastructure, the operation of data processing centers and modern technological solutions used to provide services.
The main part of the visit was devoted to a meeting with the Minister of Digital Technologies Sherzod Shermatov. During the talks, the sides discussed prospects for bilateral cooperation, content policy issues, developing the potential of young people, using artificial intelligence, strengthening the digital economy and ensuring security in social networks.
Following the meeting, the importance of the dialogue was noted for forming the foundations of strategic partnership and developing open interaction between Meta and the relevant ministry.