Yuridik va buxgalteriya xizmatlariga talab barqaror o'sishni ko'rsatmoqda. Milliy statistika qo'mitasi ma'lumotlariga ko'ra, 2025 yilning yanvar–aprel oylarida huquq va buxgalteriya hisobi sohasida ko'rsatilgan bozor xizmatlari hajmi 775,5 mlrd so'mga yetdi.
O'tgan yilning shu davriga nisbatan bu ko'rsatkich 10 foizga oshdi. O'sish iqtisodiyotning faol rivojlanishi va tartibga solishning murakkablashishi fonida biznes va fuqarolarning kasbiy huquqiy va moliyaviy qo'llab-quvvatlashga bo'lgan ehtiyojining ortib borayotganini aks ettiradi.

Demand for legal and accounting services is growing steadily. According to the National Statistics Committee, in January–April 2025, the volume of market services rendered in the field of law and accounting reached 775.5 billion soums.
Compared to the same period last year, this indicator increased by 10 %. The growth reflects the growing need of businesses and citizens for professional legal and financial support against the backdrop of a rapidly developing economy and increasingly complex regulation.