Malayziyaning raqamli muhandislik va axborot texnologiyalari bo'yicha yetakchi kompaniyasi delegatsiyasi hamkorlik istiqbollarini muhokama qilish uchun ishchi tashrif bilan keldi. Tashrif doirasida muzokaralar bo'lib o'tdi, uning asosiy mavzusi raqamli iqtisodiyot, sun'iy intellekt, it-infratuzilma va qurilish sohalaridagi qo'shma investitsiya loyihalari bo'ldi.
Raqamli texnologiyalarni rivojlantirish vaziri Sherzod Shermatov cocwonder Digital Engineering boshqaruvchi direktori Chjan Ley boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashuv o'tkazdi. Uchrashuvda raqamli transformatsiya, "aqlli shaharlar" uchun yechimlar ishlab chiqish, kiberxavfsizlik, IT-ta'lim va malakali mutaxassislarni tayyorlash masalalari bo'yicha o'zaro hamkorlik yo'nalishlari muhokama qilindi. Ma'lumotlar markazlarini yaratish va rivojlantirish bo'yicha tashabbuslar ko'rib chiqildi.
Tashrif dasturi doirasida Malayziya kompaniyasi vakillari o'zlarining bir qator loyihalarini taqdim etdilar. Muzokaralar it infratuzilmasini rivojlantirish, it xizmatlari eksportini ko'paytirish va investitsiya hamkorligini mustahkamlashga qaratilgan.

Делегация ведущей малайзийской компании в области цифровой инженерии и информационных технологий прибыла с рабочим визитом для обсуждения перспектив сотрудничества. В рамках визита состоялись переговоры, основной темой которых стали совместные инвестиционные проекты в сферах цифровой экономики, искусственного интеллекта, IT-инфраструктуры и строительства.
Министр по развитию цифровых технологий Шерзод Шерматов провёл встречу с делегацией под руководством управляющего директора Cocwonder Digital Engineering Чжана Лэя. В ходе встречи обсуждались направления взаимодействия по вопросам цифровой трансформации, разработки решений для «умных городов», кибербезопасности, IT-образования и подготовки квалифицированных специалистов. Рассматривались инициативы по созданию и развитию дата-центров.
В рамках программы визита представители малайзийской компании презентовали ряд собственных проектов. Переговоры были сосредоточены на развитии IT-инфраструктуры, увеличении объёмов экспорта IT-услуг и укреплении инвестиционного партнёрства.