Samsung Galaxy S26 flagman smartfonlarining yangi qatorini ishga tushirmoqda va manbalarga ko'ra, qurilmalar ingichka bo'lib, yuqori ishlash va yaxshilangan kameralarni saqlab qoladi.
Barcha uchta model — Galaxy S26, Galaxy S26 Plus va Galaxy S26 Ultra — ishning qalinligini kamaytiradi. Shunday qilib, Galaxy S26 va S26 Plus qalinligi 7 mm dan kam bo'ladi (aniq qiymati 6,x mm) va Galaxy S26 Ultra-ning eng yuqori versiyasi 8 mm dan kam (7, x mm), bu ularni Galaxy s liniyasi tarixidagi eng nozik qurilmalarga aylantiradi. 8,2 mm, Galaxy S25 va S25 Plus esa mos ravishda 7,2 va 7,3 mm.
Dastlabki ma'lumotlarga ko'ra, o'lchamlarning bunday qisqarishi, ehtimol, yangi avlodning yanada ixcham optik tizimini o'z ichiga olgan innovatsion kamera dizayni tufayli mumkin bo'ldi. Shu bilan birga, Samsung batareya hajmining pasayishi tufayli qurilmalarning avtonomiyasi zarar ko'radimi yoki yo'qligini hali oshkor qilmadi.
Yana bir muhim yangilanish 3x optik zum bilan yaxshilangan kamera moduli bo'ladi. Yangi modellarda u 12 megapikselli sensorga asoslanadi, Galaxy S25 esa 10 megapikselli sensordan foydalanadi. Kamera, manbalarga ko'ra, nafaqat aniqroq bo'ladi, balki yaqinlashishda tafsilotlarni yaxshiroq hal qiladi.

Samsung готовит к выпуску новую линейку флагманских смартфонов Galaxy S26, и, как сообщают источники, устройства станут тоньше, сохранив при этом высокую производительность и улучшенные камеры.
Все три модели — Galaxy S26, Galaxy S26 Plus и Galaxy S26 Ultra — получат уменьшенную толщину корпуса. Так, Galaxy S26 и S26 Plus будут иметь толщину менее 7 мм (точное значение — 6,X мм), а топовая версия Galaxy S26 Ultra — менее 8 мм (7,X мм), что делает их самыми тонкими устройствами в истории линейки Galaxy S. Для сравнения, толщина корпуса Galaxy S25 Ultra составляет 8,2 мм, а Galaxy S25 и S25 Plus — 7,2 и 7,3 мм соответственно.
Такое уменьшение габаритов, по предварительным данным, стало возможным благодаря инновационной конструкции камеры, которая, вероятно, включает более компактную оптическую систему нового поколения. При этом в Samsung ещё не раскрывают, пострадает ли автономность устройств из-за возможного уменьшения объёма аккумулятора.
Ещё одним важным обновлением станет улучшенный модуль камеры с 3-кратным оптическим зумом. В новых моделях он будет основан на 12-мегапиксельном сенсоре, в то время как в Galaxy S25 использовался 10-мегапиксельный датчик. Камера, по информации источников, станет не только более точной, но и лучше справляться с детализацией на приближении.
Официальный анонс линейки Galaxy S26 ожидается в начале 2026 года. Подробности о ёмкости аккумуляторов, точных характеристиках дисплеев и программных нововведениях Samsung обещает раскрыть ближе к дате презентации.