2025-yil 21-mayda Edelman xalqaro aloqa agentligi GEOsight nomli yangi raqamli yechim ishga tushirilganini e'lon qildi. Ushbu vosita sun'iy intellektga asoslangan qidiruv tizimlari natijalarida brendlarning mavjudligini optimallashtirish uchun mo'ljallangan va foydalanuvchilarning raqamli qidirish va axborotni idrok etish mexanizmlaridagi o'zgarishlar bilan bog'liq qo'ng'iroqlarga javob beradi.
GEOsight-ning rivojlanishi qidiruv va tavsiya platformalari sifatida tobora ko'proq foydalanilayotgan generativ AI tizimlarining ta'sirining tez o'sishiga javob bo'ldi. Bunday sharoitda brendlarning ishonchli, tegishli va AI muhitida yuqori darajadagi ishonch bilan namoyish etilishi strategik ahamiyatga ega.
GEOsight vositasi kompaniyalarga mavjud raqamli tarkibni tahlil qilish, uning tuzilishidagi zaif tomonlarni aniqlash va ma'lumotni sun'iy intellektni idrok etish parametrlariga moslashtirish imkonini beradi. Bunga xabarlarning ohangini sozlash, ma'lumotlarni uzatish formatini optimallashtirish va generativ qidiruv algoritmlari tomonidan hisobga olingan eng muhim asosiy signallardan foydalanish kiradi.
Bundan tashqari, GEOsight potentsial xavflarga o'z vaqtida javob berish, raqamli ishonchni boshqarish va tan olinish darajasini oshirish imkonini beruvchi Ai muhitida brend obro'sini kuzatish mexanizmlarini taklif etadi. Asbob, shuningdek, kompaniyalarga AI tizimlarida ularning mazmuni qanday qabul qilinishi va pozitsiyalarni yaxshilash uchun qanday qadamlar kerakligi haqida ma'lumot beruvchi tahliliy panellarni taqdim etadi.
GEOsight global raqamli transformatsiya tendentsiyalarini hisobga olgan holda ishlab chiqilgan va yangi raqamli haqiqat sharoitida samarali aloqa o'rnatishga intilayotgan xalqaro korporatsiyalar va mahalliy brendlarning ehtiyojlariga javob beradi, dedi Edelman rasmiylari. Asbobni ishga tushirish Edelmanning AI yechimlarini strategik aloqa sohasiga integratsiya qilish bo'yicha kengroq strategiyasining bir qismiga aylandi.

21 мая 2025 года международное коммуникационное агентство Edelman объявило о запуске нового цифрового решения под названием GEOsight. Инструмент предназначен для оптимизации присутствия брендов в результатах поисковых систем, работающих на основе искусственного интеллекта, и отвечает на вызовы, связанные с изменениями в механизмах цифрового поиска и восприятия информации пользователями.
Разработка GEOsight стала реакцией на стремительный рост влияния генеративных ИИ-систем, которые всё активнее используются в качестве поисковых и рекомендательных платформ. В этих условиях способность брендов быть представленными достоверно, релевантно и с высокой степенью доверия в ИИ-среде приобретает стратегическое значение.
Инструмент GEOsight позволяет компаниям анализировать существующий цифровой контент, выявлять слабые места в его структуре и адаптировать информацию под параметры восприятия искусственного интеллекта. Это включает корректировку тональности сообщений, оптимизацию формата подачи данных и использование наиболее значимых ключевых сигналов, учитываемых алгоритмами генеративного поиска.
Кроме того, GEOsight предлагает механизмы мониторинга репутации бренда в ИИ-среде, что позволяет своевременно реагировать на потенциальные риски, управлять цифровым доверием и повышать уровень узнаваемости. В рамках инструмента также предусмотрены аналитические панели, предоставляющие компаниям данные о том, как воспринимается их контент в системах ИИ и какие шаги необходимы для улучшения позиций.
По словам представителей Edelman, GEOsight разработан с учётом глобальных тенденций цифровой трансформации и отвечает потребностям как международных корпораций, так и локальных брендов, стремящихся к эффективной коммуникации в условиях новой цифровой реальности. Запуск инструмента стал частью более широкой стратегии Edelman по интеграции ИИ-решений в сферу стратегических коммуникаций.