2025 — yil 7-may kuni OpenX Technologies Fox korporatsiyasiga tegishli bepul striming xizmati Tubi bilan strategik hamkorlik o'rnatilgani haqida xabar berdi. Shartnoma buyuk Britaniya bozorida raqamli reklama imkoniyatlarini kengaytirish va ikkala kompaniyaning video oqim segmentidagi mavqeini mustahkamlashga qaratilgan.
Hamkorlik doirasida Tubi premium video kontenti TV by OpenX platformasi orqali reklama beruvchilarga taqdim etiladi. Ushbu yechim an'anaviy televidenie va dasturlashtiriladigan reklama (programmatic TV) afzalliklarini birlashtirib, reklama xabarlarini auditoriyaga aniqroq yo'n altirish, xarajatlarni optimallashtirish va reklama kampaniyalari samaradorligini oshirish imkonini beradi.
OpenX vakillarining so'zlariga ko'ra, Tubi bilan hamkorlik, ayniqsa, raqamli muhitda video kontentni iste'mol qilish ulushi ortib borayotgan bir paytda, reklama joylashtirish uchun asosiy kanal sifatida oqim formatiga bo'lgan qiziqishning ortib borayotganini aks ettiradi. TV by OpenX platformasi reklama beruvchilarga zamonaviy media muhitida ishlash uchun zarur bo'lgan moslashuvchanlik, shaffoflik va ilg'or tahliliy imkoniyatlarni taqdim etadi.
Hamkorlik striming xizmatlarida reklama investitsiyalarining yanada o'sishiga hissa qo'shishi, shuningdek, buyuk Britaniyada foydalanuvchilarning yuqori sifatli kontentga kirishini kengaytirishi kutilmoqda.

7 мая 2025 года компания OpenX Technologies сообщила о заключении стратегического партнёрства с Tubi — бесплатным стриминговым сервисом, принадлежащим Fox Corporation. Соглашение направлено на расширение возможностей цифровой рекламы на рынке Великобритании и укрепление позиций обеих компаний в сегменте потокового видеоконтента.
В рамках партнёрства премиальный видеоконтент Tubi станет доступен рекламодателям через платформу TV by OpenX. Это решение сочетает в себе преимущества традиционного телевидения и программируемой рекламы (programmatic TV), позволяя более точно нацеливать рекламные сообщения на аудиторию, оптимизировать расходы и повышать эффективность рекламных кампаний.
По заявлению представителей OpenX, сотрудничество с Tubi отражает растущий интерес к стриминговому формату как ключевому каналу для размещения рекламы, особенно в условиях увеличивающейся доли потребления видеоконтента в цифровой среде. Платформа TV by OpenX обеспечит рекламодателям гибкость, прозрачность и расширенные аналитические возможности, необходимые для работы в современной медиасреде.
Ожидается, что партнёрство поспособствует дальнейшему росту инвестиций в рекламу на стриминговых сервисах, а также расширит доступ пользователей к высококачественному контенту на территории Великобритании.