IBM korporatsiyasi yangi ixtisoslashtirilgan bo'linma tashkil etilganligini e'lon qildi Microsoft Practice IBM Consulting konsalting tuzilmasining bir qismi sifatida. Ushbu tashabbus Microsoft bilan sun'iy intellekt, bulutli texnologiyalar, ma'lumotlar tahlili va kiberxavfsizlikning asosiy yo'nalishlari bo'yicha kengaytirilgan hamkorlik orqali kompaniyalarning raqamli transformatsiyasini tezlashtirishga qaratilgan.
Yangi bo'lim mijozlarga Microsoft-ning zamonaviy raqamli echimlarini, shu jumladan Azure bulutli platformasini, Microsoft 365 hamkorlik vositalarini va keng qamrovli axborot tizimlarini himoya qilish xizmatlarini integratsiya qilish va moslashtirishda yordam beradi. Asosiy vazifa kengaytiriladigan, moslashuvchan va xavfsiz texnologik echimlar orqali biznes jarayonlarini optimallashtirish va kompaniyalar samaradorligini oshirish bo'ladi.
Microsoft Practice-ning yaratilishi IBMning global it-konsalting va etakchi texnologiya korporatsiyalari bilan ittifoqlarni mustahkamlashdagi rolini kuchaytirishga intilishini aks ettiradi. Ushbu qadam bilan IBM mijozlari moliyaviy sektor va sanoatdan tortib sog'liqni saqlash va davlat boshqaruvigacha bo'lgan turli sohalarda raqamli transformatsiya loyihalarini muvaffaqiyatli amalga oshirish uchun ikkala kompaniyaning chuqur texnik ekspertizasidan foydalanishlari mumkin.
IBM va Microsoft o'rtasidagi hamkorlik keng qamrovli raqamli echimlarga bo'lgan talabning ortishi sharoitida strategik ahamiyatga ega. Bu mijozlar biznesining barqaror o'sishini ta'minlash, ularning o'zgarishlarga moslashuvchanligini oshirish va global bozorda raqobatbardosh mavqeini mustahkamlashga qaratilgan.

Корпорация IBM объявила о создании нового специализированного подразделения под названием Microsoft Practice в рамках своей консалтинговой структуры IBM Consulting. Инициатива направлена на ускорение цифровой трансформации компаний за счёт расширенного сотрудничества с Microsoft в ключевых направлениях — искусственном интеллекте, облачных технологиях, аналитике данных и кибербезопасности.
Новое подразделение будет оказывать поддержку клиентам в интеграции и адаптации современных цифровых решений Microsoft, включая облачную платформу Azure, инструменты совместной работы Microsoft 365, а также комплексные сервисы по защите информационных систем. Основной задачей станет оптимизация бизнес-процессов и повышение эффективности компаний за счёт масштабируемых, гибких и безопасных технологических решений.
Создание Microsoft Practice отражает стремление IBM к усилению своей роли в глобальном ИТ-консалтинге и укреплению альянсов с ведущими технологическими корпорациями. Благодаря этому шагу заказчики IBM смогут воспользоваться глубокой технической экспертизой обеих компаний, чтобы успешно реализовывать проекты цифровой трансформации в самых различных отраслях — от финансового сектора и промышленности до здравоохранения и государственного управления.
Сотрудничество между IBM и Microsoft имеет стратегическое значение в контексте растущего спроса на комплексные цифровые решения. Оно направлено на обеспечение устойчивого роста бизнеса клиентов, повышение их адаптивности к изменениям и укрепление конкурентных позиций на глобальном рынке.