2025-yil 15-may kuni Toshkentda biznes uchun ijtimoiy media tahliliga bag'ishlangan birinchi ixtisoslashtirilgan konferensiya bo'lib o'tadi — Brand Analytics Conference Uzbekistan 2025. Tadbirni Media-Pol monitoringi va tahlil qilish bo'yicha echimlari bilan tanilgan Brand Analytics tashkil etdi.
Konferentsiya marketing, PR, raqamli aloqa sohasidagi mutaxassislar, shuningdek yirik brendlar, ommaviy axborot vositalari va davlat idoralari vakillari uchun muhim voqea bo'ladi. Ishtirokchilar ijtimoiy tarmoqlarni tahlil qilishning eng yangi vositalari va texnologiyalarining taqdimotlarini, shuningdek, kompaniyalar ommaviy raqamli kontent bilan ishlashda duch keladigan asosiy tendentsiyalar va qiyinchiliklarni muhokama qilishni kutishadi.
Biznes dasturi doirasida ekspertlar nutqlari, ijtimoiy media tahlilidan amaliy foydalanish holatlari, shuningdek, O'zbekiston va Markaziy Osiyo mamlakatlarining raqamli muhitini rivojlantirishga bag'ishlangan panel sessiyalari rejalashtirilgan. Obro ' - e'tiborni boshqarish, foydalanuvchi kayfiyatini tahlil qilish, shuningdek, sun'iy intellektni media-tahlil sohasida qo'llash masalalariga alohida e'tibor qaratiladi.
Konferentsiya mintaqadagi ijtimoiy media tahlili bo'yicha professional hamjamiyatni shakllantirish uchun boshlang'ich nuqta bo'lishi va xalqaro tajribani mahalliy biznes amaliyotlariga integratsiyalashuviga yordam berishi kutilmoqda.

On May 15, 2025, Tashkent will host the first specialized conference dedicated to social media analytics for business — Brand Analytics Conference Uzbekistan 2025. The event was organized by Brand Analytics, a company known for its solutions in the field of monitoring and analysis of the media field.
The conference will be a significant event for specialists in marketing, PR, digital communications, as well as representatives of major brands, media and government agencies. Participants are expected to present the latest tools and technologies for analyzing social networks, as well as discuss key trends and challenges that companies face when working with public digital content.
The business program includes expert presentations, case studies on the practical application of social media analytics, as well as panel sessions on the development of the digital environment in Uzbekistan and Central Asian countries. Special attention will be paid to issues of reputation management, user sentiment analysis, as well as the use of artificial intelligence in the field of media analytics.
It is expected that the conference will become a starting point for the formation of a professional community in the field of social media analysis in the region and will contribute to the integration of international experience into local business practices.