2025-yil 15-may kuni Toshkentda biznes uchun ijtimoiy media tahliliga bag'ishlangan birinchi ixtisoslashtirilgan konferensiya bo'lib o'tadi — Brand Analytics Conference Uzbekistan 2025. Tadbirni Media-Pol monitoringi va tahlil qilish bo'yicha echimlari bilan tanilgan Brand Analytics tashkil etdi.
Konferentsiya marketing, PR, raqamli aloqa sohasidagi mutaxassislar, shuningdek yirik brendlar, ommaviy axborot vositalari va davlat idoralari vakillari uchun muhim voqea bo'ladi. Ishtirokchilar ijtimoiy tarmoqlarni tahlil qilishning eng yangi vositalari va texnologiyalarining taqdimotlarini, shuningdek, kompaniyalar ommaviy raqamli kontent bilan ishlashda duch keladigan asosiy tendentsiyalar va qiyinchiliklarni muhokama qilishni kutishadi.
Biznes dasturi doirasida ekspertlar nutqlari, ijtimoiy media tahlilidan amaliy foydalanish holatlari, shuningdek, O'zbekiston va Markaziy Osiyo mamlakatlarining raqamli muhitini rivojlantirishga bag'ishlangan panel sessiyalari rejalashtirilgan. Obro ' - e'tiborni boshqarish, foydalanuvchi kayfiyatini tahlil qilish, shuningdek, sun'iy intellektni media-tahlil sohasida qo'llash masalalariga alohida e'tibor qaratiladi.
Konferentsiya mintaqadagi ijtimoiy media tahlili bo'yicha professional hamjamiyatni shakllantirish uchun boshlang'ich nuqta bo'lishi va xalqaro tajribani mahalliy biznes amaliyotlariga integratsiyalashuviga yordam berishi kutilmoqda.

15 мая 2025 года в Ташкенте пройдёт первая специализированная конференция, посвящённая аналитике социальных медиа для бизнеса — Brand Analytics Conference Uzbekistan 2025. Организатором мероприятия выступила компания Brand Analytics, известная своими решениями в области мониторинга и анализа медиаполя.
Конференция станет значимым событием для специалистов в сфере маркетинга, PR, цифровых коммуникаций, а также представителей крупных брендов, медиа и государственных структур. Участников ожидают презентации новейших инструментов и технологий анализа социальных сетей, а также обсуждение ключевых трендов и вызовов, с которыми сталкиваются компании при работе с публичным цифровым контентом.
В рамках деловой программы запланированы выступления экспертов, кейсы практического применения аналитики соцмедиа, а также панельные сессии, посвящённые развитию цифровой среды Узбекистана и стран Центральной Азии. Особое внимание будет уделено вопросам репутационного менеджмента, анализа пользовательских настроений, а также применению искусственного интеллекта в сфере медиааналитики.
Ожидается, что конференция станет отправной точкой для формирования профессионального сообщества в области анализа социальных медиа в регионе и будет способствовать интеграции международного опыта в местные бизнес-практики.