16 aprel kuni O'zbekiston poytaxtida raqamli texnologiyalar sohasidagi eng kutilgan tadbirlardan biri-Crypto Week Uzbekistan 2025 ochildi. Markaziy Osiyoning eng yirik sayti deb nomlangan forum kripto-valyutalar, blokcheyn va raqamli iqtisodiyot masalalariga bag'ishlangan. U 19-aprelgacha bo'lib o'tadi va 400 dan ortiq ishtirokchilarni, jumladan, xalqaro kompaniyalar, venchur fondlari, tartibga solish organlari va shuhratparast startaplar vakillarini birlashtiradi.
Haftaning dasturi boy va xilma-xil bo'lib, turli mamlakatlardan 30 dan ortiq taniqli mutaxassislar ishtirokida 20 dan ortiq sessiyalar va panel muhokamalari rejalashtirilgan. Tadbir doirasida innovatsion loyihalar tanlovi, B2B va B2G formatlari bo'yicha ishbilarmonlik uchrashuvlari, mavzuli ko'rgazmalar, shuningdek, tarmoq uchun maxsus zonalar va kechki tadbirlar o'tkaziladi.
Tashkilotchilar kripto aktivlarini tartibga solish, kiberxavfsizlikni ta'minlash va blokcheyn yechimlarini turli sohalarga, xususan, moliya va davlat sektorlariga joriy etish istiqbollarini muhokama qilishga alohida e'tibor qaratmoqdalar.
Crypto Week Uzbekistan 2025 tez rivojlanayotgan raqamli moliya bozori ishtirokchilari o'rtasida tajriba almashish, eng yangi yechimlarni taqdim etish va hamkorlik aloqalarini o'rnatish uchun asosiy platforma bo'lishga mo'ljallangan.

16 апреля в столице Узбекистана открылось одно из самых ожидаемых мероприятий в сфере цифровых технологий — Crypto Week Uzbekistan 2025. Форум, который уже называют крупнейшей площадкой Центральной Азии, посвящён вопросам криптовалют, блокчейна и цифровой экономики. Он будет проходить до 19 апреля и объединит более 400 участников, включая представителей международных компаний, венчурных фондов, регуляторных органов, а также амбициозных стартапов.
Программа недели насыщенна и разнообразна: запланировано свыше 20 сессий и панельных дискуссий с участием более 30 признанных экспертов из разных стран. В рамках мероприятия пройдут конкурс инновационных проектов, деловые встречи форматов B2B и B2G, тематические выставки, а также специальные зоны для нетворкинга и вечерние мероприятия.
Особое внимание организаторы уделяют обсуждению актуальных вопросов регулирования криптоактивов, обеспечения кибербезопасности и перспектив внедрения блокчейн-решений в различные сферы, в частности — в финансовый и государственный секторы.
Crypto Week Uzbekistan 2025 призвана стать ключевой площадкой для обмена опытом, презентации новейших решений и налаживания партнёрских связей между участниками стремительно развивающегося рынка цифровых финансов.