O'zbekiston istiqbolli loyihalar milliy agentligi (NAPP) aksiyadorlar va kuzatuv kengashlari a'zolari uchun masofadan ovoz berish tartibini tasdiqladi. Bu haqda agentlik matbuot xizmati ma'lum qildi.
Ovoz berish uchun foydalanuvchilarni identifikatsiya qilish tizimiga ega elektron platformalardan foydalaniladi. Ushbu platformalar Real vaqt rejimida barqaror ishlashni ta'minlashi, ovoz berishning shaffofligini kafolatlashi va ma'lumotlarni ruxsatsiz kirishdan himoya qilishi kerak.
NAPP ma'lumotlariga ko'ra, elektron ovoz berishni amalga oshirish korporativ qarorlarning shaffofligini oshiradi, ularni qabul qilishni tezlashtiradi va yig'ilishlarni tashkil etish xarajatlarini kamaytiradi, ayniqsa ko'plab aktsiyadorlar ishtirokida.

Национальное агентство перспективных проектов Узбекистана (НАПП) утвердило порядок дистанционного голосования для акционеров и членов наблюдательных советов. Об этом сообщила пресс-служба ведомства.
Для голосования будут использоваться электронные платформы с системой идентификации пользователей. Эти платформы должны обеспечивать стабильную работу в режиме реального времени, гарантировать прозрачность голосования и защищать данные от несанкционированного доступа.
По мнению НАПП, внедрение электронного голосования позволит повысить прозрачность корпоративных решений, ускорить их принятие и снизить затраты на организацию собраний, особенно при участии большого числа акционеров.