O'zbekiston istiqbolli loyihalar milliy agentligi (NAPP) aksiyadorlar va kuzatuv kengashlari a'zolari uchun masofadan ovoz berish tartibini tasdiqladi. Bu haqda agentlik matbuot xizmati ma'lum qildi.
Ovoz berish uchun foydalanuvchilarni identifikatsiya qilish tizimiga ega elektron platformalardan foydalaniladi. Ushbu platformalar Real vaqt rejimida barqaror ishlashni ta'minlashi, ovoz berishning shaffofligini kafolatlashi va ma'lumotlarni ruxsatsiz kirishdan himoya qilishi kerak.
NAPP ma'lumotlariga ko'ra, elektron ovoz berishni amalga oshirish korporativ qarorlarning shaffofligini oshiradi, ularni qabul qilishni tezlashtiradi va yig'ilishlarni tashkil etish xarajatlarini kamaytiradi, ayniqsa ko'plab aktsiyadorlar ishtirokida.

The National Agency for Advanced Projects of Uzbekistan (NAPP) has approved the procedure for remote voting for shareholders and members of supervisory boards. This was reported by the press service of the ministry.
Electronic platforms with a user identification system will be used for voting. These platforms must ensure stable operation in real time, guarantee transparency of voting, and protect data from unauthorized access.
According to NAPP, the introduction of electronic voting will increase the transparency of corporate decisions, speed up their adoption and reduce the cost of organizing meetings, especially with the participation of a large number of shareholders.