Uzum Market Market O'zbekistonning barcha hududlaridan kelgan tadbirkorlarga franchayzing bo'yicha buyurtma berish punktlarini (PVZ) ochish imkoniyatini taklif qildi.
PVZNI ochish shartlari
Qabul qilish punktini tashkil qilish uchun 20 dan 50 kvadrat metrgacha bo'lgan o'zingizning yoki ijaraga olingan xonangiz mos keladi. Marketplace hisob-kitoblariga ko'ra, eng kam boshlang'ich investitsiyalar 25 million so'mni tashkil etadi.
Tadbirkorlar ushbu bandning aylanmasining 4 foizigacha olishlari mumkin, bunda mukofot miqdori uning reytingiga, moliyaviy ko'rsatkichlariga, mintaqasiga va aholi punktiga bog'liq bo'ladi. Uzum Market ochilganidan keyingi dastlabki uch oy ichida 16 million so'mlik to'lovni kafolatlaydi.
Shuningdek, kompaniya ushbu bandning ichki standartlarga muvofiq ishlashini tashkil qilishni qo'llab-quvvatlaydi va buyurtmalarni boshqarish tizimiga kirishni ta'minlaydi.
PVZ tarmog'ini rivojlantirish
2025 yilda Uzum Market franchayzing modeli hisobiga berish punktlari sonini 2 000 tagacha oshirishni rejalashtirmoqda. Kompaniya bosh direktori Ilshat Xametov ta'kidlaganidek, franchayzing egalari bir yildan kamroq vaqt ichida ushbu bandni ochish xarajatlarini qoplashlari va daromadning barqaror o'sishini ta'minlashlari mumkin.

The Uzum Market marketplace offered entrepreneurs from all regions of Uzbekistan the opportunity to open franchise order collection points.
Conditions for opening a PVZ
For organizing a pick-up point, you can use your own or rented premises with an area of 20 to 50 square meters. According to the marketplace, the minimum initial investment is 25 million soums.
Entrepreneurs will be able to receive up to 4% of the turnover of an item, and the amount of remuneration will depend on its rating, financial indicators, region and locality. In the first three months after opening, Uzum Market guarantees a payment of 16 million soums.
The company will also provide support in organizing the work of the point in accordance with internal standards and provide access to the order management system.
Development of the PVZ network
In 2025, Uzum Market plans to increase the number of pick-up points to 2,000, including through the franchise model. As the company's CEO Ilshat Khametov noted, franchise owners will be able to recoup the cost of opening a point in less than a year and ensure stable income growth.