O'zbekiston raqobat qo'mitasi mo'jiza Honeymoon kompaniyasi tomonidan yangi qoidabuzarliklarni qayd etdi. Bu haqda agentlik matbuot xizmati xabar bermoqda.
Farg'ona viloyati qo'mitasi boshqarmasi kompaniya rahbariyati ilgari berilgan buyruqni bajarmaganligini aniqladi. Bundan tashqari, kompaniya o'z mahsulotlarini reklama qonunchiligi buzilgan holda reklama qilishni davom ettirdi.
Tekshiruv natijalariga ko'ra, maxsus komissiya mo'jiza Honeymoon bilan bog'liq yangi ish qo'zg'atdi va uni sudga yubordi. Kompaniya rahbariga nisbatan ma'muriy javobgarlik choralari ko'rildi.
Raqobat qo'mitasi tadbirkorlarni Qonunchilik talablariga rioya qilishga va aniqlangan qoidabuzarliklarni o'z vaqtida bartaraf etishga chaqirdi. Idoraning ta'kidlashicha, agar kompaniya ma'muriy choralardan keyin ko'rsatmalarni e'tiborsiz qoldirishda davom etsa, unga nisbatan jinoiy javobgarlikka qadar qattiqroq sanktsiyalar qo'llanilishi mumkin.
Eslatib o'tamiz, yanvar oyida mo'jiza Honeymoon asalni xun takviyeleri bilan reklama qilish bilan bog'liq qoidabuzarliklar uchun jarimaga tortildi. Reklama materiallarida kompaniya mahsulotlarini iste'mol qilish bilan bog'liq bo'lgan sog'liqning yaxshilanishining o'ziga xos holatlari to'g'risida da'volar mavjud edi.

Комитет по конкуренции Узбекистана зафиксировал новые нарушения со стороны компании Mo’jiza Honeymoon. Об этом сообщает пресс-служба ведомства.
Управление комитета по Ферганской области установило, что руководство компании не выполнило ранее выданное предписание. Более того, компания продолжила рекламировать свою продукцию с нарушениями законодательства о рекламе.
По итогам проверки специальная комиссия возбудила новое дело в отношении Mo’jiza Honeymoon и направила его в суд. В отношении руководителя компании приняты меры административной ответственности.
Комитет по конкуренции призвал предпринимателей соблюдать законодательные требования и своевременно устранять выявленные нарушения. В ведомстве подчеркнули, что если компания продолжит игнорировать предписания после административных мер, к ней могут быть применены уже более строгие санкции, вплоть до уголовной ответственности.
Напомним, что в январе Mo’jiza Honeymoon была оштрафована за нарушения, связанные с рекламой меда с биологически активными добавками. В рекламных материалах содержались утверждения о конкретных случаях улучшения здоровья, якобы связанных с употреблением продукции компании.